Thursday, 2023-03-23, 7:22:50
Witaj Gość | RSS

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Holonkach Statystyki

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0


« 1 2 3 4 5 6 »

Akcja informacyjno-edukacyjna „Bezpieczna Woda”

          Akcja „Bezpieczna Woda" jest inicjatywą Ministerstwa Sportu i Turystyki skierowaną przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkolnej, ale stanowi również cenne źródło informacji dla rodziców, nauczycieli i wychowawców, jak i dla całego środowiska wodniackiego.

          Celem akcji „Bezpieczna woda" jest popularyzacja bezpiecznego zachowania w wodzie, nad wodą oraz na wodzie podczas letniego wypoczynku dzieci i młodzieży szkolnej.

          Akcja obejmuje swym zasięgiem, w zakresie informacyjno-edukacyjnym, szkoły na terenie całego kraju, natomiast działania promocyjne skoncentrowane zostaną na obszarach wodnych: kąpieliskach, stanicach wodnych, marinach itp.

W założeniach efektem planowanej Akcji będzie zmniejszenie liczby wypadków podczas letniego wypoczynku poprzez wykształcenie bezpiecznych zachowań wśród dzieci i młodzieży szkolnej uprawiających sporty i rekreację wodną.

      1 ... Read more »

Kategoria: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Holonkach | Wyświetleń: 703 | Dodał: Anna | Data: 2016-06-16

Życzenia na Dzień Dziecka

Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Holonkach

wraz z  nauczycielami i pracownikami
składają dzieciom i młodzieży z okazji Dnia Dziecka

najserdeczniejsze życzenia:
Dużo uśmiechu, radości i szczęścia na co dzień.

 

 

 

Kategoria: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Holonkach | Wyświetleń: 709 | Dodał: Anna | Data: 2016-05-31

V Gminny Konkurs Matematyczny

            31 maja 2016 roku Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Holonkach gościła uczestników V Gminnego Konkursu Matematycznego. Konkurs ten od 5 lat cieszy się dużym powodzeniem  wśród uczniów szkół podstawowych naszej gminy.

Na tegoroczne zmagania z królową nauk zgłosiło 18 uczestników z 4 szkół podstawowych :

1. Szkoła Podstawowa  w Holonkach

2. Szkoła Podstawowa w Domanowie

3. Szkoła Filialna w Chojewie

4. Szkoła Filialna w Świrydach

            Uczestnicy matematycznych zmagań musieli w ciągu 60 minut rozwiązać 30 zadań zamkniętych oraz 2 zadania otwarte. Nie były one łatwe, ale nasi  młodzi matematycy  uporali się z nimi.

Oto wyniki zmagań naszych matematyków :

Klasa IV

1 miejsce – Julia Borowska    SP Domanowo

2 miejsce – Karolina Antoszuk SP Holonki

... Read more »

Kategoria: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Holonkach | Wyświetleń: 749 | Dodał: Anna | Data: 2016-05-31

I Międzyszkony Konkurs Piosenki o Świętym Janie Pawle II pn. "Ojcu Świętemu Śpiewajmy"

            W Dniu Urodzin Patrona Szkoły, czyli  I Międzyszkolny Konkurs Piosenki o Świętym Janie Pawle II pt. „Ojcu Świętemu śpiewajmy” odbył się 18 maja 2016 r w Rudce

Jako że należymy do Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, postanowiliśmy uczestniczyć w  konkursie muzycznym poświęconym Patronowi . Uczestniczyło sześć okolicznych szkół. Naszą szkołę reprezentowało dwa zespoły w II kategoriach (opiekunowie: p. Janina Olszewska, p. Teresa Olędzka), Spotkanie rozpoczęła p. dyrektor Danuta Kresso, która powitała wszystkich zebranych, czyli:  zaproszonych gości  (Wójta Gminy Rudka p. Andrzeja Anusiewicza, wikariusza Parafii Rudka Ks. Roberta Figurę, członków komisji) oraz uczestników konkursu wraz z opiekunami , a także uczniów klasy  I i III gimnazjum- publiczność. 

Uczestnicy konkursu  występowali według ustalonych wcześniej kategorii: uczniowie klas I-III szkoły podstawowej, potem klas  IV- VI, na końcu  I- III gimnazjum.   Ich zmagania obserwowała komisja w składzie: przewodniczący Komisji – Ks. Wiesław Niemyjski (Probos ... Read more »

Kategoria: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Holonkach | Wyświetleń: 731 | Dodał: Anna | Data: 2016-05-18

 Dzień Promocji Zdrowia - 29.04.2016r

         W tym roku poświęcony był zagadnieniom związanym z prawidłowym odżywianiem. Uczniowie wykonali plakaty o tematyce zdrowotnej. Najważniejsze było to, że mogliśmy wziąć udział we wspaniałej i niecodziennej degustacji, a przygotowywanie zdrowych posiłków to okazja dla wszystkich klas do radosnej wspólnej pracy. Dzień zakończył się rozegraniem meczu piłki nożnej.

Kategoria: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Holonkach | Wyświetleń: 844 | Dodał: Anna | Data: 2016-04-29

Ks. bp Tadeusz Pikus gościł dyrektorów szczególnych placówek oświatowych

        12 kwietnia w Drohiczynie Ks. bp Tadeusz Pikus gościł dyrektorów szczególnych placówek oświatowych oraz noszących imiona świętych i ludzi zasłużonych dla Kościoła, placówek oświatowych z terenu diecezji drohiczyńskiej. Naszą szkołę reprezentowała dyrekcja szkoły: mgr Dorota Zaleska i mgr Anna Kosińska

Ks. bp Tadeusz Pikus podziękował za gościnność, jakiej doświadcza od przedstawicieli w tych placówkach podczas różnych spotkań i uroczystości. Złożył on świąteczne życzenia trwającym w okresie Wielkanocny, jak też prawosławnym, którzy się do niego przygotowują. Ukazał też szczególny charakter tych instytucji, których patronowie są dla nich zarówno wielkim wsparciem, jak też, zobowiązaniem. Podkreślił również, że zasadą ich życia było spojrzenie na Boga, który jest Miłością, a mówiąc za św. Janem „nie zna Boga, ten kto nie miłuje” – mówił ksiądz biskup. Przypominał o włączeniu się w przeżycia 1050. rocznicy Chrztu Polski, podkreślając, że powinna ona być inspiracją do przeżywanie tajemnicy własnego c ... Read more »

Kategoria: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Holonkach | Wyświetleń: 873 | Dodał: Anna | Data: 2016-04-12

 

SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY 2016

 Terminy sprawdzianu szóstoklasisty dla młodzieży:

- 5 kwietnia 2016 r. (wtorek)

część 1. – język polski i matematyka – godz. 9:00
część 2. – język obcy nowożytny – godz. 11:45

 

                                             Tegoroczny sprawdzian szóstoklasisty będzie historyczny, bo... ostatni.

... Read more »

Kategoria: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Holonkach | Wyświetleń: 761 | Dodał: Anna | Data: 2016-04-04

 

 

 

Kategoria: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Holonkach | Wyświetleń: 643 | Dodał: Anna | Data: 2016-03-25

DZIEŃ WIOSNY 2016

22 marca w naszej szkole odbyła się uroczystość  z okazji powitania wiosny.

             Uroczystość rozpoczęliśmy apelem, na którym otrzymaliśmy zadania do wykonania.  Następnie wszyscy ochoczo zabrali się do realizacji przydzielonych im działań. Każda z klas pod opieką wychowawców z entuzjazmem wykonywała prace: klasa VI –wykonała marzannę, klasy V i IV gaiki i kolorowe wiosenne kwiaty, klasy I-III  plakaty „Pani Wiosna”, zerówka i przedszkole kolorowe prace plastyczne o tematyce wiosennej.  Dzieci wykazały się ogromną wyobraźnią twórczą i niezwykłym zmysłem artystycznym. Następnie cała społeczność szkolna udała się na salę, aby zaprezentować swoje prace w sposób jak najbardziej zabawny i wesoły. Były wiersze, piosenki, rymowanki i okrzyki.  Punktem kulminacyjnym było wspólne wyjście na plac przed szkołą, aby pożegnać zimę  i powitać wiosnę. W barwnym korowodzie udaliśmy się nad pobliską rzekę, gdzie utopiliśmy podpaloną marzannę - symbol zimy. Dzieci radosnymi okrzykami przywoływały wiosnę, ... Read more »

Kategoria: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Holonkach | Wyświetleń: 789 | Dodał: Anna | Data: 2016-03-22

Komunikat o rekrutacji na rok szk. 2016/2017

 

           

               Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Holonkach informuje, iż rekrutacja na rok szkolny 2016/2017 do Punktu Przedszkolnego, do oddziału przedszkolnego i do klasy I w  Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Holonkach będzie trwać do 31 marca 2016 r. 

Wnioski o przyjęcie można pobrać w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej szkoły w zakładce rekrutacja 2016/2017 

mgr Dorota Zaleska

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Holonkach

 

Kategoria: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Holonkach | Wyświetleń: 729 | Dodał: Anna | Data: 2016-03-18

Życzenia imieninowe

dla

Pani Dyrektor

       W tym uroczystym  Dniu z okazji Imienin – Naszej Kochanej Pani Dyrektor mgr Dorocie Zaleskiej – serdeczne życzenia długich lat życia przepełnionych zdrowiem i szczęściem, realizacji planów i nowych marzeń, odwagi i sił, by porywać się na cele i zmiany, które z pozoru wydają się trudne, a później wprost wymarzone. Aby każdy dzień był tym najwspanialszym, pełnym ludzkiej  życzliwości dni pełnych słońca     i radości oraz wszystkiego, co najpiękniejsze i najmilsze w życiu życzą: ... Read more »

Kategoria: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Holonkach | Wyświetleń: 1194 | Dodał: Anna | Data: 2016-02-05

XX Jubileuszowy Przegląd Kolęd i Piosenek Świątecznych 2016

             W dniu 22 stycznia 2016 r w Szkole Filialnej im. Ks. Stefana Kard. Wyszyńskiego w Chojewie odbył się XX jubileuszowy Przegląd Kolęd i Piosenek Świątecznych . Naszą szkołę  reprezentował zespół  pod kierunkiem pani mgr Ewy Ostrowskiej. Dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Kategoria: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Holonkach | Wyświetleń: 1032 | Dodał: Anna | Data: 2016-01-22

Wyświetleń: 829 | Dodał: Anna | Data: 2016-01-21

Choinka szkolna

       20 stycznia w naszej szkole odbyła się bardzo przyjemna i wesoła impreza – choinka szkolna. Dzieci od samego początku z niecierpliwością czekały na główną jej część, czyli przyjście Mikołaja. W tym roku wszystkie dzieci były grzeczne, więc do wszystkich przyszedł Mikołaj. Fundatorem paczek był wójt Gminy Brańsk pan Andrzej Jankowski.

       Przed przyjściem Mikołaja dzieci bawiły się, tańczyły. Potem odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy III. Następnie uczennice i uczniowie klas IV – VI śpiewali kolędy. Po otrzymaniu prezentów młodsze dzieci zmęczone, ale szczęśliwe wróciły do domów. Starsze tańczyły dalej.

Przez cały czas trwania choinki można było nabyć losy. Każdy los coś wygrywał. Loterię zorganizowała klasa VI.

       W zabawie choinkowej wzięły udział dzieci, ich rodzice, całe grono pedagogiczne naszej szkoły, księża: proboszcz parafii Klichy ks. Andrzej Boguszewski i ks. Mieczysław Rzepniewski oraz wójt Gminy Brańsk Andrzej Jankowski i doradca Maciej Bobel.

Dzieci opuszczały szkołę w radosnym nastroju i z uśmiechem na tw ... Read more »

Kategoria: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Holonkach | Wyświetleń: 1072 | Dodał: Anna | Data: 2016-01-20

Wigilia szkolna

           21 grudnia 2015r. odbyła się w naszej szkole Wigilia Szkolna. W tej uroczystości wzięli udział: wójt Gminy Brańsk pan Andrzej Jankowski, proboszcz parafii Klichy ks. Andrzej Boguszewski, ks. Mieczysław Rzepniewski, doradca gminny pan Maciej Bobel, dyrekcja Szkoły Podstawowej w Holonkach, całe grono pedagogiczne, pracownicy szkoły, rodzice i dzieci.

            Po modlitwie i poświęceniu opłatków przez księdza Andrzeja Boguszewskiego wszyscy podzielili się opłatkami i złożyli sobie nawzajem życzenia. Następnie przystąpiono do konsumpcji pysznych wigilijnych dań przygotowanych przez rodziców dzieci z poszczególnych wsi. Uroczystość przebiegała w miłej i podniosłej atmosferze.

Część artystyczną przygotowali uczniowie z klasy III.

Kategoria: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Holonkach | Wyświetleń: 764 | Dodał: Anna | Data: 2015-12-21

                 Wszystkim pracownikom naszej Szkoły, kadrze pedagogicznej i pracownikom obsługi ,

Wam, drodzy uczniowie i Waszym rodzicom, Radzie Rodziców i wszystkim tym, którzy pomagają naszej szkole oraz wszystkim absolwentom, którzy pamiętają o nas składam gorące życzenia:

niechaj Jezusa siła niepojęta rozjaśni każdy życia mrok, niech pod świąteczną choinką znajdzie się radość, szczęście, życzliwość, wzajemne zrozumienie i spełnienie marzeń w Nowym Roku 2016,

n ... Read more »

Kategoria: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Holonkach | Wyświetleń: 807 | Dodał: Anna | Data: 2015-12-20

           W dniu 12.11.2015 tuż po Święcie Niepodległości w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 97 rocznicy odzyskania wolności przez Polskę. Uczniowie klasy VI zaprezentowali montaż słowno-muzyczny na tle barwnej scenografii. Pieśni żołnierskie, do śpiewania, których mogli dołączyć wszyscy obecni, przeplatały się z monologiem Pani Ojczyzny, dialogami żołnierzy legionowych i rozmową wnuka z dziadkiem, opowiadającym o wydarzeniach, które doprowadziły do odzys ... Read more »

Kategoria: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Holonkach | Wyświetleń: 748 | Dodał: Anna | Data: 2015-11-11

 Wycieczka do Bielska Podlaskiego

             Jedną z  atrakcji w szkolnym kalendarzu są  wycieczki szkolne. Pierwsza jest już za nami. 28.10.2015r.pojechaliśmy do Bielska Podlaskiego.Pierwszym punktem naszej wycieczki był Dom Kultury, gdzie wzięliśmy udział w spektaklu „Szalone Bajeczki z Dziadunia Teczki”.Następnie udaliśmy się do „Tęczowej Krainy”- miejsca zabaw, gdzie pod czujnym okiem animatorów dzieci uczestniczyły w konkursach i zabawach sprawnościowych i artystycznych.Wszystko, co dobre, szybko się kończy i tak też było z naszą wycieczką.  Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do domu. /HK/.

... Read more »
Kategoria: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Holonkach | Wyświetleń: 808 | Dodał: Anna | Data: 2015-10-28

ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

                          22 października w Szkole Podstawowej  w Holonkach od samego rana panowała świąteczna atmosfera  - uczniowie  klasy pierwszej ubrani w świąteczny strój galowy, piękna dekoracja sali, Poczet Sztandarowy. Uczniowie klasy pierwszej przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek.  Pani dyrektor szkoły mgr Dorota Zaleska powitała gorąco  zaproszonych gości ks. proboszcza Andrzeja Boguszewskiego, ks. Mieczysława Rzepniewskiego, wójta gminy Brańsk Andrzeja Jankowskiego, inspektor oświaty Agatę Michałowską, przedstawiciela Banku Spółdzielczego w Brańsku, rodziców, nauczycieli, uczniów, a szczególnie serdecznie klasę pierwszą, której "oddała głos". Dzieci pięknie zaprezentowały swoje umiejętności . 
Po zakończonej części artystycznej wychowawczyni w imieniu uczniów zwróciła się do pani dyrektor o przyjęcie tej grupy dzieci do grona społeczności szkolnej.
W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zacho ... Read more »

Kategoria: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Holonkach | Wyświetleń: 895 | Dodał: Anna | Data: 2015-10-22

Bieg uliczny „Od Karolka do Karola"

          W dniu 16.10.2015r. przy Szkole Podstawowej nr 1 w Łapach już po raz VIII odbył się Jesienny Bieg Uliczny w hołdzie Janowi Pawłowi II - „Od Karolka do Karola". Naszą szkołę reprezentowała  Pani mgr Ewa Ostrowska  z  zawodnikami .

Biegi zgromadziły w tym roku rekordową ilość uczestników –łącznie wystartowało 559 biegaczy z 18 szkół:

 1. SP w Holonkach
 2. SDŚ Łapy
 3. SP nr 1 w Łapach
 4. Zespół Szkół w Łapach
 5. Zespół Szkół w Płonce Kościelnej
 6. Katolicka SP w Łapach
 7. SP w Uhowie
 8. SP w Łupiance Starej
 9. Zespół Szkół Integracyjnych nr 1 w Białymstoku
 10. ZSM w Łapach
 11. Gimnazjum nr 1 w Łapach
 12. SP w Łubinie Kościelnym
 13. SP nr 2 w Łapach
 14. LO w Łapach
 15. Zespół Szkół w Wyszkach
 16. SP w Strabli
 17. Niepubliczne Gimnazjum w Łapach
 18. Gimnazjum Raduły

Na uwagę zasługuje też runda honorowa, w której bierze udział coraz więcej rodziców, opiekunów grup przyjezdnych, dyrektorów szkół. Startującym kibicowało mnóstwo rodziców, babć i dziadków i ... Read more »

Kategoria: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Holonkach | Wyświetleń: 1090 | Dodał: Anna | Data: 2015-10-16

              DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dnia 15.10.2015 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Organizatorem uroczystości były dzieci wraz z paniami z punktu przedszkolnego i oddziału zerowego.  Zaproszone zostało całe grono pedagogiczne emeryci i księża. Mali artyści recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Uroczystość przebiegła w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie uczniowie złożyli życzenia wszystkim pracownikom i emerytom naszej szkoły oraz wręczyli kwiaty. Uwieńczeniem spotkania był poczęstunek przy kawie.

... Read more »
Kategoria: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Holonkach | Wyświetleń: 881 | Dodał: Anna | Data: 2015-10-15

                            OTWARTA FIRMA -  Program Przedsiębiorczości

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Holonkach realizowała program „Otwarta firma” w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Program miał na celu promocję przedsiębiorczości wśród młodych ludzi. Wzięło w nim udział 63 041 uczniów, 440 szkół oraz 1 701 firm i instytucji z całej Polski. Jak co roku programowi towarzyszył Konkurs na Najaktywniejszą Szkołę.

 Komisja Konkursowa wybrała 40 najaktywniejszych szkół zgodnie z Regulaminem Konkursu zamieszczonym na s ... Read more »

Kategoria: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Holonkach | Wyświetleń: 763 | Dodał: Anna | Data: 2015-10-12

Dzień Żaczka Przedszkolaczka

             W dniu 6 października 2015 r w Szkole Podstawowej w Holonkach odbył się Dzień Żaczka Przedszkolaczka.  Uroczystość ta miała na celu integrację dzieci z punktu przedszkolnego z dziećmi z zerówki. Dzień ten rozpoczął się od wspólnej piosenki powitalnej w której to dzieci poznawały swoje imiona oraz innych piosenek mających na celu zapoznanie się dzieci. Następnie dzieci uczestniczyły we wspólnym poczęstunku. Kolejnym punktem tej uroczystości było wykonanie za pomocą  różnych technik plastycznych   pracy pt. ‘’Jesienne drzewa” praca ta nawiązywała do odpowiadającej jej porze roku jaką jest Jesień. Dzieci pracowały  w grupach  w których to uczyły się współpracy oraz dzielenia się zadaniami. Podczas wykonywanych prac na twarzach dzieci widać było zaangażowanie oraz uśmiech. Dzień ten miną radosnej wesołej atmosferze. Zakończył się wspólną piosenką na pożegnanie.

... Read more »
Kategoria: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Holonkach | Wyświetleń: 857 | Dodał: Anna | Data: 2015-10-06

NASZE SPORTOWE OSIĄGNIĘCIA      -  VI Turniej Orlika o Puchar Premiera RP

                                                      Powiatowe biegi przełajowe szkół podstawowych

 

             Dnia 23.09.2015 r. odbył się VI Turniej Orlika o Puchar Premiera RP. Drużynę chłopców ze Szkoły Podstawowej w Holonkach reprezentowali  uczniowie z klas III-V. Rozegrane zostały mecze na boisku przy Zespole Szkół w Brańsku. Nasza szkoła zajęła II miejsce. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy  i opaski odblaskowe na rękę FANKLUBU ORLIKA. Głónym strzelcem bramek był Damian Krasowski i Hubert Antoszuk. Rozgrywki odbyły się  w miłej i życzliwej  atmosferze oraz przestrzegane były zasady gry fair play.

... Read more »

Kategoria: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Holonkach | Wyświetleń: 772 | Dodał: Anna | Data: 2015-09-23

KARTKA Z HISTORII

W miesiącach sierpniu i wrześniu uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Holonkach brali udział w uroczystościach patriotycznych na terenie gminy Brańsk: w  Oleksinie, w Olszewie i Domanowie. Wraz z towarzyszącymi im nauczycielami zadbali o obecność pocztu sztandarowego na wyżej wymienionych uroczystościach. Dzięki nim, dzieci uczą się historii i odpowiednich postaw obywatelskich i patriotycznych.

 

Kategoria: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Holonkach | Wyświetleń: 736 | Dodał: Anna | Data: 2015-09-03

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016

     
 

 

... Read more »
Kategoria: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Holonkach | Wyświetleń: 1018 | Dodał: Anna | Data: 2015-09-01

Koniec szkoły! Nadeszły wakacje!

           Życzymy wszystkim uczniom dużo słońca, uśmiechu, udanego i bezpiecznego wypoczynku. Niech będzie to czas spotkań z ciekawymi ludźmi, interesujących podróży i odkrywania nowych, fascynujących miejsc. Obyście w kolejnym roku szkolnym wrócili z zapasem sił, gotowi do realizacji marzeń i planów.

Dyrekcja i Pracownicy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Holonkach

Kategoria: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Holonkach | Wyświetleń: 903 | Dodał: anmark | Data: 2015-06-29

IV Gminny Konkurs Matematyczny

                3 czerwca 2015 roku Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Holonkach gościła uczestników IV Gminnego Konkursu Matematycznego. Konkurs ten od 4 lat cieszy się dużym powodzeniem  wśród uczniów szkół podstawowych naszej gminy.

Na tegoroczne zmagania z królową nauk zgłosiło 22 uczestników z 4 szkół podstawowych :

1. Szkoła Podstawowa  w Holonkach

 2. Szkoła Podstawowa w Domanowie

3. Szkoła Filialna w Chojewie

4. Szkoła Filialna w Świrydach

Uczestnicy matematycznych zmagań musieli w ciągu 60 minut rozwiązać 30 zadań zamkniętych oraz 2 zadania otwarte. Nie były one łatwe, ale nasi  młodzi matematycy  uporali się z nimi.

Oto wyniki zmagań naszych matematyków :

Klasa IV

1 miejsce – Piotr Wasilewski    SP Holonki

2 miejsce – Piotr Poletyło        SF Świrydy

3 m ... Read more »

Kategoria: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Holonkach | Wyświetleń: 759 | Dodał: anmark | Data: 2015-06-03

 I Gminny Konkurs z Języka Angielskiego

      Dnia 28 maja, 2015r. odbył się  po raz pierwszy w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Holonkach  Gminny Konkurs z Języka Angielskiego.

Celem konkursu było promowanie wśród uczniów postawy odpowiedzialności za proces samodzielnego uczenia się i rozwijania umiejętności językowych. Motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego oraz stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia stopnia opanowania struktur leksykalno-gramatycznych w rywalizacji z uczniami innych szkół.

W konkursie wzięło udział 15 uczniów klas IV, V i VI. Uczniowie rozwiązywali zadania w formie testu zadań. Podczas przerwy został zorganizowany poczęstunek przygotowany przez rodziców oraz nauczycieli prowadzących konkurs.

Po sprawdzeniu prac, ogłoszono wyniki, wręczono dyplomy i bardzo atrakcyjne nagrody laureatom.

Wyniki przedstawiają się następująco:

Klasa IV:
1.    Piotr Wasilewski- Holonki
2.    Karolina Kwiatkowska- Chojewo
3.    Zuzanna Żukowska- Holonki

Klas ... Read more »

Kategoria: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Holonkach | Wyświetleń: 1019 | Dodał: Anna | Data: 2015-05-28

Bielska gala sportu

22 maja sportowcy z terenu powiatu bielskiego nominowani do tytułu „Sportowiec Ziemi Bielskiej 2014 r.” spotkali się na uroczystym podsumowaniu wyników XI Plebiscytu w Osiedlowym Domu Kultury w Bielsku Podlaskim. W wypełnionej po brzegi sali widowiskowej z niepokojem na wyniki rywalizacji oczekiwali nie tylko sportowcy ale też ich rodzice i nauczyciele – trenerzy, którzy rywalizowali o miano „Trener Ziemi Bielskiej 2014”. Przybyłych sportowców i gości powitał zespół „Wiolinki” krótkim recitalem nagrodzonym gromkimi brawami.

W tegorocznej edycji rywalizowało 107 sportowców nominowanych przez Kapitułę Plebiscytu. Na tą ważną dla lokalnych sportowców - którzy niejednokrotnie odnoszą sukcesy na arenach: wojewódzkiej i krajowej – imprezę przybyły władze samorządowe powiatu oraz miast i gmin: Starosta Bielski dr. Sławomir Jerzy Snarski, Sekretarz Urzędu Miasta w Bielsku Podl ... Read more »

Kategoria: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Holonkach | Wyświetleń: 1211 | Dodał: anmark | Data: 2015-05-22

      KONKURS POEZJI KAROLA WOJTYŁY I O JANIE PAWLE II

20 maja w naszej szkole odbył się XII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Karola Wojtyły i o Janie Pawle II. W jego organizacje włączyła się dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Holonkach, parafia w Klichach oraz Gmina Brańsk.

Dyrektor placówki mgr Dorota Zaleska powiedziała: „Św. Jan Paweł II to najbardziej znany Polak na świecie, chociaż mniej jest znany jako poeta. Twórczość św. Jana Pawła II jest jednak ciekowym zjawiskiem literackim. Dyskutować o tej poezji nie bardzo umiemy. Krytycy nie bardzo umieją ją krytykować. Na pewno jednak warto czytać i mówić te wiersze. i żyć.”

 Szkoła  Podstawowa im. Jana Pawła II w Holonkach od kilku lat organizuje Konkurs Poezji Jana Pawła II. Mottem tegorocznego konkursu były jego słowa: „Dzieci są przyszłością rodziny i społeczeństwa, nadzieja, która ciągle kwitnie, przyszłością, która bez przerwy się otwiera.” Do uczestnictwa w nim zgłosiły sięnastępujące placówki szkolne : Szkoła Podstawowa w Mniu, Szkoła Filialna w Chojewie, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła IIw Łubinie Kościelnym, Zespół Szkół im Jana Pawła II w Rudce, Zespół Szkół im. Jana Pawła ... Read more »

Kategoria: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Holonkach | Wyświetleń: 1087 | Dodał: anmark | Data: 2015-05-20

XIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI KAROLA WOJTYŁY I O JANIE PAWLE II

Kategoria: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Holonkach | Wyświetleń: 755 | Dodał: anmark | Data: 2015-05-06

 

REGULAMIN  IV GMINNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO
DLA UCZNIÓW KLAS IV – VI

W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

 

 1. Cele konkursu:

  • rozwijanie i pogłębianie zainteresowań matematycznych,

  • stosowanie wiedzy i umiejętności matematycznych w praktyce,

  • wykorzystywanie umiejętności twórczego myślenia do rozwiązywania zadań problemowych,

  • rozwijanie zdolności dostrzegania różnego rodzaju związków i zależności,

  • stworzenie uczniom możliwości „sprawdzenia się” w rywalizacji z innymi uczniami,

  • zachęcanie uczniów do samodzielnej pracy nad pogłębianiem i rozszerzaniem wiedzy matematycznej.

Organizator konkursu.

Organizatorem konkursu jest nauczyciel matematyki Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Holonkach  - mgr Jacław Torczyński 

 

 1. Miejsce konkursu: Szkoła Podstawowa

                              im. Jana Pawła II w Holonkach

                     &nb ... Read more »

Kategoria: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Holonkach | Wyświetleń: 768 | Dodał: anmark | Data: 2015-05-06

REGULAMIN GMINNEGO  KONKURSU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO KLAS IV-VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. JANA PAWŁA II W HOLONKACH ORAZ SZKOŁY FILIALNEJ IM. STEFANA KARD. WYSZYŃSKIEGO W CHOJEWIE

§ 1. Organizator Konkursu

1. Organizatorem GMINNEGO  KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO KLAS IV-VI jest SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANA PAWŁA II W HOLONKACH ORAZ SZKOŁA FILIALNA IM. STEFANA KARD. WYSZYŃSKIEGO W CHOJEWIE.

§ 2. Termin Konkursu

1. Konkurs odbywa się raz w roku szkolnym w miesiącu maju, począwszy od roku szkolnego 2014/2015.

2. Szczegółowe informacje dotyczące terminu oraz miejsca Konkursu podawane są odrębnie dla każdego roku szkolnego.

Termin tegorocznego konkursu to 28.05.2015r. Konkurs odbędzie się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Holonkach o godzinie 9.00

§ 3. Cele Konkursu

Głównym celem Konkursu jest:

1. Promowanie wśród uczniów postawy odpowiedzialności za proces samodzielnego uczenia się i rozwijania umiejętności językowych.

2. Motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego.

3. Stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia stopnia opanowania struktur leksykalno-gramatycznych w rywalizacji z uczniami innych szkół.

4. Rozwijanie uzdolnień uczniów.

5. Podniesienie samooceny uczniów.

§ 4. Warunki uczestnict ... Read more »

Kategoria: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Holonkach | Wyświetleń: 890 | Dodał: anmark | Data: 2015-05-04

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS Z Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS II-III   odbył się  24 KWIETNIA 2015r.
W konkursie wzięło udział 12 uczniów z klas II i III ze Szkoły Podstawowej w Holonkach i Szkoły Filialnej w Chojewie .
Oto zwycięzcy:
Kl .II
Monika Kosińska (SP w Holonkach) i Karolina Falkowska( SF w Chojewie)– I miejsce
Rafał Twarowski - II miejsce ( SP w Holonkach)
Kl. III
Patrycja Szulc– I miejsce ( SP w Holonkach)
Karolina Antoszuk – II miejsce ( SP w Holonkach)
Klaudia Selewońko – III miejsce ( SP w Holonkach)
Dziękujemy następującym sponsorom za ufundowanie nagród zwycięzcom: Wójtowi Gminy Brańsk- Panu Andrzejowi Jankowskiemu, Pani Danucie Polec, , Panu Andrzejowi Grzybowskiemu. Organizatorami konkursy były Panie Monika Nieroda i Joanna Niemyjska.
 

Kategoria: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Holonkach | Wyświetleń: 758 | Dodał: anmark | Data: 2015-04-24

                                                                        

Dzień 23.04.2015r. w naszej szkole był poświęcony promocji zdrowia. Hasła, które były myślą przewodnią:„ ŻEBY ZDROWYM BYĆ ,

TRZEBA ZDROWO ŻYĆ”, „ŻEBY ZDROWYM BYC NA DUCHU DBAJ BY CIAŁO BYŁO W RUCHU”, „W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH”.

CELE OGÓLNE DNIA:

  - promowanie zdrowego sposobu odżywiania się,

 - zachęcanie dzieci do spożywania warzyw i owoców,

 - próby przełamania niechęci do spożywania surówek,

 - wyrabianie nawyków dbania o zdrowie, ... Read more »

Kategoria: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Holonkach | Wyświetleń: 875 | Dodał: anmark | Data: 2015-04-23

  ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI 2015

22 kwietnia 2015 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Holonkach odbyła się uroczystość z okazji Światowego Dnia Ziemi. Wzięli w niej udział nauczyciele, uczniowie i pracownicy szkoły.

Wszystkich zebranych serdecznie przywitała pani dyrektor mgr Dorota Zaleska. Po części oficjalnej i odśpiewaniu hymnu, uczennica klasy V  Natalia Piotrowska przedstawiła zebranym powody i potrzebę organizowania Światowego Dnia Ziemi, jak również krótką historię powstania tego święta. Wśród wielu rad, co trzeba robić, by chronić ziemię przed zagładą, groźnie brzmiały słowa przestrogi, np.: Kto nie myśli o zwierzętach, temu spuchnie lewa pięta! A kto jest na kwiaty cięty, temu spuchną obie pięty!”. Dzieci głośno i z przejęciem recytowały zgodnym chórem: Nie bądź człeku bity w ciemię!!! Dbaj z zapałem o swą Ziemię!!! Szanuj Ziemię ponad wszystko, bo to twoje środowisko!!! I innego choćbyś chciał, raczej już nie będzie miał!!! .

Ciekawym, budzącym emocje punktem uroczystości, był turniej „Jeden z Dziesięciu” pod hasłem: Chrońmy naszą planetę Ziemię poznaczony dla uczniów klas I−VI.

Zmagania uczniów oceniało 3-osobowe jury złożone przedstawicieli pracowników. Na zakończenie uroczystości Szczególnego nastroju tej uroczystości dodała piękn ... Read more »

Kategoria: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Holonkach | Wyświetleń: 971 | Dodał: anmark | Data: 2015-04-22

            Dnia  9 kwietnia 2015 roku w Szkole Podstawowej  im. por. Izydora Kołakowskiego w Domanowie, odbył się V Turniej Piłki Nożnej Halowej drużyn mieszanych upamiętniający założyciela  Stowarzyszenia Parafiada – ŚP. Ojca Józefa Jońca, który zginął tragicznie 10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem wraz z delegacją rządową oraz parą prezydencką na czele.

Rozgrywki pod patronatem Wójta Gminy Brańsk, Pana Andrzeja Jankowskiego rozpoczęto od uroczystego wprowadzenia oraz powitania zawodników i ich opiekunów przez proboszcza parafii Domanowo ks. kan. Walentego Wojtkowskiego, organizatora regionalnego imprezy koordynowanej przez Stowarzyszenie Parafiada w Warszawie we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Zarówno zawodnicy, trenerzy jak i cała społeczność szkolna uczciła pamięć 96 ofiar katastrofy smoleńskiej minutą ciszy oraz modlitwą za dusze zmarłych.

W turnieju wzięły udział zespoły reprezentujące szkoły podstawowe z ternu gminy Brańsk.  Po losowaniu rozpoczęto sportowe zmagania systemem  ,, każdy z każdym”. W wyniku zaciętej rywalizacji i niewykluczone, że ze wspaniałego dopingu, wyróżniona została drużyna ze Świryd i Chojewa, trzecie miejsce zajęła reprezentacja SP w Mniu,  drugie SP w Holonkach na ... Read more »

Kategoria: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Holonkach | Wyświetleń: 872 | Dodał: anmark | Data: 2015-04-09

Wielkanoc 2015

                                                 Zdrowych, radosnych i spokojnych
Świąt Wielkiej Nocy
ciepła i życzliwości przy rodzinnym stole
życzy

  

... Read more »

Kategoria: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Holonkach | Wyświetleń: 670 | Dodał: anmark | Data: 2015-03-30

Zdecyduj, co będziesz czytać! - Ogólnopolskie Wybory Książek

https://images-blogger-opensocial.googleusercontent.com/gadgets/proxy?url=http%3A%2F%2Fstatic.wixstatic.com%2Fmedia%2F08f125_cd3f3b8b6d5649d88688593ebf85c080.jpg_srz_p_600_168_75_22_0.50_1.20_0.00_jpg_srz&container=blogger&gadget=a&rewriteMime=image%2F*


 

W najbliższych latach biblioteki dostaną miliony złotych na zakup książek. Ponieważ statystyki czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży nie są dobre, a badania wskazują, że uczniowie nie przepadają za obowiązkowymi lekturami, redakcja miesięcznika "Biblioteka w Szkole" postanowiła zorganizować Ogólnopolskie Wybory Książek i dowiedzieć się u źródła, co chcą czytać sami zainteresowani.. Jak najbardziej przypominających te prawdziwe wybory, by uczestnictwo w pierwszych poważnych wyborach było dodatkową atrakcją.
Wybory będą okazją do promocji czytelnictwa, wizyty w bibliotece, zwrócenia uwagi na problem czytelnictwa i sytuację biblioteki.
Do końca marca 2015 r. w szkołach organizowane będą Wybory Książek. W ustalonym przez szkołę dniu uczniowie wrzucą do urn karty do głosowania, gdzie wpiszą tytuły od 1 do 3 najciekawszych ... Read more »

Kategoria: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Holonkach | Wyświetleń: 769 | Dodał: anmark | Data: 2015-02-20

 

ŻYCZENIA DLA PANI DYREKTOR
                 DOROTY ZALESKIEJ

  Marzeń o które warto walczyć,
  Radości którymi warto się dzielić,
  Przyjaciół z którymi warto być,
  Nadziei bez której nie da się żyć.

  Z okazji imienin
  życzymy Pani Dyrektor
  radosnych i pogodnych dni,
  pełnych szczęścia i miłości.
  Aby każdy nadchodzący dzień,
  był tym najwspanialszym dniem w życiu.

ŻYCZĄ
... Read more »

Kategoria: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Holonkach | Wyświetleń: 3887 | Dodał: anmark | Data: 2015-02-05

Informacja o zebraniu rodziców

Zebranie rodziców w sprawie podsumowania wyników  nauczania i wychowania za I półrocze roku szkolnego 2014/2015 odbędzie się w naszej szkole 11 lutego 2015 r. (środa) o godz. 14.00.

Wszystkich rodziców naszych uczniów zapraszamy.

 

Kategoria: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Holonkach | Wyświetleń: 740 | Dodał: anmark | Data: 2015-01-22

Patronowie tych szkół uczą nas miłości pochylającej się nad człowiekiem.

8 stycznia w Drohiczynie, gośćmi biskupa drohiczyńskiego Tadeusza Pikusa byli przedstawiciele szkół noszących imię św. Jana Pawła II oraz Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego.

Spotkanie rozpoczęła Eucharystia, celebrowana w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego, której oprawę liturgiczną przygotowała szkoła w Holonkach.

W homilii Ksiądz Biskup przypomniał swoje spotkania z Patronami szkół, podkreślając, że ich życie uczy nas miłości, zawsze pochylającej się nad człowiekiem, na wzór Chrystusa.

Składając zaś życzenia, podczas drugiej części spotkania, która odbyła się w Kurii Biskupiej, Ksiądz Biskup powiedział, że są to szczególne szkoły. Mogą one czerpać światło od swoich Patronów, którzy prowadzą do Jezusa. Życzył również zebranym, aby nigdy nie tracili nadziei wyrastającej z wiary i uczyli się miłości do Boga i drugiego człowieka. „ Nie bądźcie smutni, mówił. Wiem, że czasami ktoś jest w czymś mocniejszy, a w czymś słabszy. Czasami dotykają nas jakieś bóle i choroby. Nigdy w nich się nie poddawajcie, a jeżeli jesteście mocniejsi w czymś, to bądźcie pomocą dla słabszych. Pamiętajcie, że nie ... Read more »

Kategoria: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Holonkach | Wyświetleń: 749 | Dodał: anmark | Data: 2015-01-08

OGÓLNOPOLSKA AKCJA '' BEZPIECZNA WODA''

       Akcja poświęcona jest bezpieczeństwu dzieci i młodzieży, spędzających czas wolny

w rejonach zamarzniętych zbiorników wodnych.
    Załączona ulotka stanowi materiał informacyjno – edukacyjny dla nauczycieli i może być wykorzystana w zajęciach przygotowujących dzieci i młodzież do bezpiecznego wypoczynku podczas ferii zimowych.

Podlaski Kurator Oświaty
/-/
mgr Jerzy Kiszkiel

... Read more »
Kategoria: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Holonkach | Wyświetleń: 753 | Dodał: anmark | Data: 2014-12-30

Życzenia Świąteczne na Boże Narodzenie i Nowy Rok 2015

Kategoria: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Holonkach | Wyświetleń: 894 | Dodał: anmark | Data: 2014-12-24

Grudzień – czas dzielenie się opłatkiem i składania sobie życzeń

Gdy zbliżają się Święta Bożego Narodzenia w naszej społeczności szkolnej, podobnie jak w naszych domach przeżywamy Wigilię. Tradycyjnie gromadzimy się przy stole nakrytym białym obrusem, pod którym znajduje się siano. Wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Pisma świętego o narodzinach Jezusa, łamanie się opłatkiem i składanie życzeń to najczęściej taki charakter ma ta wieczerza. Zaproszeni goście, wśród których byli Wójt Gminy Brańsk- Andrzej Jankowski, proboszcz parafii w Klichach- ks. Mieczysław Rzepniewski, rodzice, nauczyciele i uczniowie 19 grudnia 2014 roku zebrali się razem, by przeżyć Wigilię szkolną, która też miała tradycyjny wymiar. Uczestnicy spotkania obejrzeli jasełka w wykonaniu uczniów klasy V i VI przygotowanych przez p. Janinę Olszewską i skosztowali potraw przygotowanych przez rodziców.

Janina Olszewska

... Read more »
Kategoria: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Holonkach | Wyświetleń: 692 | Dodał: anmark | Data: 2014-12-19

Wystawa „ Katyń 1940”

Katyń jest dla Polaków symbolem zbrodniczej polityki systemu sowieckiego wobec narodu polskiego. Rozstrzelano tam ponad 21 tysięcy Polaków. Ofiarami padli bezbronni jeńcy wojenni, których prawo międzynarodowe zabraniało mordować jak i cywilni więźniowie, którzy nie popełnili żadnych przestępstw przeciwko Związkowi Sowieckiemu, wobec czego skazanie ich na śmierć było bezprawiem i zbrodnią. 

Chcąc przybliżyć młodemu pokoleniu Polaków tak ważne karty z historii narodu Wójt Gminy Brańsk i Oddział Białostocki IPN zorganizowali na trenie gminy Brańsk wystawę „Katyń 1940”.  Można ją było oglądać w listopadzie na terenie Izby Tradycji Regionalnej i Rolnictwa w Szmurłach. Prezentacja zawierała; zarys pojęcia zbrodnia katyńska, mapę ZSRR z zaznaczonymi na niej odkrytymi dotychczas masowymi grobami zamordowanych Polaków a także kilkanaście krótkich życiorysów osób pochodzących z białostocczyzny, którzy zginęli w Katyniu. Na otwarcie przybyli: Wójt Gminy Brańsk Krzysztof Jaworowski, nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Holonkach. Oprócz ekspozycji uczestnicy spotkania obejrzeli także film dokumentalny o badaniach dotyczących mordu katyńskiego.

Janina Olszewska

... Read more »
Kategoria: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Holonkach | Wyświetleń: 764 | Dodał: anmark | Data: 2014-12-05

 Od wielu lat w Szkole Podstawowej w Holonkach odbywają się Gminne Mistrzostwa w Tenisie Stołowym. W tym roku 2 grudnia do rywalizacji w tenisie stołowym przystąpiło 26 uczniów: 13 dziewcząt i 13 chłopców ze Szkół  Podstawowych z Mnia, Domanowa Chojewa i Holonek. Dyrektor szkoły p. Dorota Zaleska powitała drużyny dziewcząt i chłopców, opiekunów szkół i sędziów czuwających nad prawidłowym przebiegiem zagrywek setowych. Rozgrywki zostały przeprowadzone systemem pucharowym.

I miejsce zdobyła SP w Domanowie,

II miejsce SP w Holonkach,

III - SF w Chojewie

 IV miejsce SP w Mniu.

Trzy pierwsze miejsca drużyn dziewcząt i chłopców  zostały nagrodzone pucharami , czwarte dyplomem. Indywidualnie uczniowie otrzymali medale: I miejsce Kazimierska Weronika i Kuczyński Paweł , II - Muczyńska Weronika i Wróblewski Rafał, III miejsce Zabłocka Aleksandra i Antoszuk Kamil. Zawody zostały przeprowadzone w miłej atmosferze i zdrowej rywalizacji sportowej.Do zobaczenia za rok.

... Read more »
Kategoria: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Holonkach | Wyświetleń: 992 | Dodał: anmark | Data: 2014-12-02

 

W dniach 17-23 listopada 2014 roku po raz siódmy zostanie zorganizowany w Polsce Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, obchodzony jednocześnie w 143 krajach świata. Nasza szkoła  uczestniczy w tym programie. Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są: były premier Wielkiej Brytanii, Gordon Brown, brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark oraz amerykańska Fundacja Kauffmana. Celem ŚTP jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.

W ramach ŚTP Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości zaprasza uczniów, nauczycieli i przedsiębiorców do udziału w programie „Otwarta firma”. Dla przedsiębiorstwa to wspaniała okazja do promocji oraz nawiązania nowych kontaktów w środowisku lokalnym, szkoła natomias ... Read more »

Kategoria: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Holonkach | Wyświetleń: 978 | Dodał: anmark | Data: 2014-11-17

Mistrz Pięknego Czytania

                28 października 2014 roku  w Izbie Tradycji Regionalnej i Rolnictwa  w Szmurłach, gdzie mieści się obecnie Gminna Biblioteka Publiczna wybrano  Mistrza Pięknego Czytania wśród uczniów z  klasy pierwszej, drugiej i trzeciej. 

Konkurs przebiegał w dwóch etapach. W pierwszym uczestnicy czytali wylosowany przez siebie tekst wiersza, który otrzymali wcześniej wraz z regulaminem konkursu. W drugim etapie każdy uczeń  przez kilkanaście  minut przygotowywał się samodzielnie do przeczytania  tekstu wybranego  przez komisję konkursową.   Dodatkowo uczniowie klasy II i III układali także pytania do wylosowanego fragmentu, którym były współczesne bajki. Miały one na celu sprawdzenie nie tylko czy dzieci potrafią przeczytać poprawnie tekst, ale także czy go rozumieją.

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie

 Klasa I- Kinga Kamińska, Eliasz Żoch

Klasa II- Wiktoria Dernowska, Kosińska Monika

Klasa III- Wiktoria Romanowska, Karolina Nieroda

Odnieśliśmy niebywały sukces. Uczennice z klasy I i III zdobyły nagrody ... Read more »

Wyświetleń: 692 | Dodał: anmark | Data: 2014-10-28

Formularz logowania
Wyszukiwanie
Kalendarz
«  March 2023  »
MoTuWeThFrSaSu
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Copyright MyCorp © 2023
 
Administrator strony- Karol Kosiński