Tuesday, 2023-10-03, 6:21:52
Witaj Gość | RSS

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Holonkach Statystyki

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

Moja Szkoła jest Bezpieczna - projekt unijny

           

Dzień promocji zdrowia ,, Żeby zdrowym być, trzeba zdrowo żyć”

 Sprawozdanie dyrektora szkoły

 

W dniu 25 listopada 2016 r. w naszej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II    w Holonkach odbył się „Szkolny Dzień Promocji Zdrowia”, który został przygotowany ramach projektu „Bezpieczna +  . Celem podjętych w tym dniu działań było promowanie zdrowego stylu życia, wskazanie zachowań prozdrowotnych oraz eliminowanie zachowań negatywnie wpływających na nasze zdrowie. 

W akcje promowania zdrowego trybu życia zostali zaangażowani wszyscy uczniowie. Przygotowywali oni plakaty o tematyce prozdrowotnej oraz wiersze promujące zdrowy tryb życia. Atrakcją imprezy był gość specjalny, pielęgniarka, która podpowiedziała naszym uczniom w jaki sposób dbać o swoje zdrowie oraz jakie mogą być konsekwencje niewłaściwego trybu życia. Ponadto odbyły się warsztaty dla uczniów i nauczycieli nt. ,, Pierwsza pomoc przedmedyczna”, które również przeprowadziła pielęgniarka.

Na zakończenie spotkania odbyła się degustacja dań, które przygotowała każda z klas. Na stoiskach znalazły się ; soki owocowe, sałatki warzywne i owocowe oraz zdrowe  i kolorowe kanapki. Nad całością czuwała 14 Drużyna Harcerska „ Promyk”, której powierzono to zadanie.

    Dyrektor szkoły

  mgr Dorota Zaleska  

  

Dzień sportowy i promocji zdrowia

Sprawozdanie dyrektora szkoły

„W zdrowym ciele zdrowy duch”  - pod takim tytułem 29 listopada  w Szkole Filialnej w Chojewie odbył się Dzień sportowy i promocji zdrowia.

Był on jednym z działań realizowanych w szkole w ramach projektu „Moja szkoła jest bezpieczna+”. Głównymi celami przeprowadzonych działań było:

- zapoznanie uczniów z zasadami zdrowego odżywiania się i zdrowego stylu 

  życia, a w konsekwencji poczucia odpowiedzialności za własne zdrowie,

- wspólna integracja uczniów, rodziców i nauczycieli.

W programie przeprowadzonych działań znalazło się:

 • Przygotowanie wspólnego śniadania. Uczniowie wspólnie z rodzicamii nauczycielami korzystając ze świeżych i zdrowych produktów spożywczych przygotowywali zdrowe śniadanie: klasy 0 – III – kanapki, klasa IV – sałatki owocowe, klasa V – soki, klasa VI – przygotowała stół do wspólnego śniadania.

 • Wspólne śniadanie. Gdy na stołach pojawiły się kolorowe kanapki, sałatkii soki, uczennice klasy szóstej przypomniały zebranym„Zasady kulturalnego zachowania się przy stole”.

 • Projekcja filmu pt. „Promowanie zdrowego stylu życia dzieci i młodzieży”.

 • Wykonanie i prezentacja plakatów.

  Uczniowie wykonywali plakaty na określone tematy: „Witaminy” kl.0-III, ”Higiena osobista” kl. IV, „Piramida żywieniowa” kl. V, ”Oznaczenie produktów – czytamy etykiety” kl. VI.

 • Wspólne wykonanie piramidy żywieniowej. Każdy uczeń losował obrazekz produktem spożywczym i umieszczał go w odpowiednim miejscu piramidy. Wykonanie piramidy żywieniowej cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów i było praktycznym utrwaleniem poznanych wiadomości.

  Dzień sportowy i promocji zdrowia przebiegł w miłej atmosferze. Miejmy nadzieję, że działania prozdrowotne przełożą się na zdrowy tryb życia uczniów naszej szkoły. Dbajmy więc o zdrowie codziennie!

                  Dyrektor szkoły

                  mgr Dorota Zaleska  

                          

Próbna ewakuacja szkoły.

      2 listopada w Szkole  Filialnej w Chojewie odbyła się próbna ewakuacja. Była ona jednym z działań realizowanych w szkole w ramach projektu „Moja szkoła jest bezpieczna+”. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku powstania zagrożenia dla życia i zdrowia.

      Po usłyszeniu sygnału alarmowego nauczyciele wraz z uczniami i pracownikami szkoły przedostali się drogami ewakuacyjnymi do punktu zbiórki, gdzie złożyli meldunek, że wszyscy bezpiecznie opuścili budynek szkoły. Próbną ewakuację obserwował przedstawiciel Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku Podlaskim mł. bryg. Marcin Sawicki.

Ewakuacja przebiegła sprawnie i bez paniki.

 

Formularz logowania
Wyszukiwanie
Kalendarz
«  October 2023  »
MoTuWeThFrSaSu
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Copyright MyCorp © 2023
 
Administrator strony- Karol Kosiński