szkola.jpg

szkola.jpg

Witaj Gość | RSS

Główna Rejestracja Wejdź


Szkoła Podstawowa
im. Jana Pawła II w Holonkach

Holonki 67, 17-120 Brańsk
gm. Brańsk tel/fax 85 7373523
Statystyki

Ogółem online: 1
Gości: 1
Użytkowników: 0

Przedszkole

 

 

Dzień Żaczka Przedszkolaczka

              W dniu 25 października 2016 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Holonkach odbył się Dzień Żaczka Przedszkolaczka. Głównym celem była integracja  dzieci z punktu przedszkolnego i oddziału zerówki. Dzień ten rozpoczął się od wspólnych ćwiczeń, pląsów, tańców, które miały na celu zapoznanie się dzieci. Dzieci chętnie śpiewały znane im piosenki ale również poznawały nowe pląsy. W grupach wykonały prace plastyczne malowane farbami  za pomocą rąk. Malowanie sprawiło dzieciom wiele radości, powstały ciekawe prace.

 

Dzień Otwarty w Przedszkolu

               W dniu 2 czerwca 2016 roku odbył się Dzień Otwarty w punkcie przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Holonkach .Podczas tego dnia dzieci, które będą uczęszczać do punktu przedszkolnego w roku 2016/2017 wspólnie z rodzicami mogły zapoznać się z wyposażeniem i wyglądem sali, placu zabaw, uczestniczyły we wspólnych zabawach ze śpiewem, zabawach integracyjnych. Dzieci wspólnie z rodzicami wykonały dwie prace plastyczne: na zapoznanie rączkę ze swoim imieniem oraz biedronkę z orgiami, którą zabrały do domu na pamiątkę. Dzień ten dostarczył dzieciom mnóstwo radości. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za wspólne spędzenie tego dnia. Do zobaczenia we wrześniu.

 

Rodzicom serce w podzięce.

              Dzień 25 maj był dniem szczególnym w punkcie przedszkolnym. W dniu tym przedszkolaki  z punktu przedszkolnego uroczyście obchodziły Dzień Mamy i Taty. Na uroczystość tą zostali zaproszeni  rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola oraz Dyrekcja Szkoły. Uroczystość rozpoczęła przemową Pani Dyrektor Szkoły  mgr Dorota Zaleska, która powitała rodziców oraz złożyła im życzenia. Następnie dzieci zaprezentowały część artystyczną, w której to dziękowały rodzicom za miłość, za życie, za wychowanie. Po zakończonym występie przedszkolaki wręczyły rodzicom  laurki z życzeniami. Po  złożonych życzeniach na wszystkich czekał poczęstunek. Na twarzach rodziców było widać uśmiech ale i wzruszenie.

Bal karnawałowy

          Bal karnawałowy jest dniem długo wyczekiwanym przez dzieci. W dniu  9 lutego 2016r przedszkolaki z punktu przedszkolnego uczestniczyły w balu karnawałowym.  Tego dnia dzieci przychodziły przebrane za postacie różne postacie z bajek  jak królewny, piraci, spider-man , lew, wróżki, policjant, klaun i wiele innych postaci. Dzieci tańczyły przy muzyce. Wspólna zabawa przyniosła dzieciom wiele radości, uśmiechów na twarzy. 

Dzień Babci i Dziadka

            Dzień 21 stycznia 2016r w punkcie przedszkolnym był dniem Babci i Dziadka. Dziadkowie są wielkim skarbem dla wnuków, dzięki nim dzieciństwo ich wnuków jest szczęśliwe. Poświęcają swój czas, są cierpliwi a nade wszystko bardzo kochają swoje wnuki. Dlatego w podziękowaniu za miłość i wielkie serce dziadków przedszkolaki uczciły ten dzień zapraszając swoich Dziadków do przedszkola. Na początku zebranych gości powitała Pani wicedyrektor mgr Anna Kosińska, która złożyła życzenia, następnie przedszkolaki zaprezentowały część artystyczną.  Na twarzach dziadków widać było radość ale i wzruszenie. Mali artyści recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki. Na koniec zaśpiewali głośne Sto lat Dziadkom, a następnie wręczyli kwiaty przygotowane na tą uroczystość. Dopełnieniem uroczystości był poczęstunek. W tym dniu atmosfera była podniosła, uroczysta oraz pełna radości.

 
 
 
 
 
 
W dniu 18.02. 2014 r dzieci z Punktu Przedszkolnego w Holonkach uczestniczyły w wycieczce Do Centrum Zabaw "Psotnik" w Białymstoku. 
Dzieci spędziły miło czas na wspólnych zabawach. Atrakcją tego dnia było malowanie twarzy, udział specjalnego gościa, postaci z bajki jak i słodki poczęstunek. W drodze powrotnej przedszkolaki bardzo miło wspominały wycieczkę i z niecierpliwością czekają na następną.
"Bal Karnawałowy"
W dniu 13.02.2014 roku w Szkole Podstawowej w Holonkach odbył się "Bal
Karnawałowy",w którym wzięły udział pięknie przebrane dzieci z Punktu Przedszkolnego w Holonkach
 
 
Dzieci z Punktu Przedszkolnego w Holonkach wykonały pracę plastyczną do bajki pt. "Kot w Butach" wyklejając obrazek kota w butach za pomocą kulek zrobionych z bibuły oraz z wydzieranki z kolorowego papieru.
 
"Czerwony Kapturek"
W punkcie przedszkolnym w Holonkach po wysłuchaniu bajki pt.:" Czerwony Kapturek" dzieci wykonały przedszkolną książeczkę do tej bajki. Zawierała ona wiersz Jana Brzechwy pt.: "Czerwony Kapturek" oraz ilustracje do bajki pokolorowane przez przedszkolaków z punktu przedszkolnego w Holonkach. W tym dniu również jedna dziewczynka przebrała się za Czerwonego Kapturka. Było to miłym zaskoczeniem dla innych dzieci z przedszkola.
 
 
Zajęcie otwarte dla rodziców
 
We wtorek 3 listopada 2013r w grupie dzieci 3 i 4 letnich z Punktu Przedszkolnego w Holonkach odbyły się zajęcie otwarte dla rodziców. Przewodnim tematem zajęć otwartych był temat ,,Kolorowa choinka''. Podczas zajęcia dzieci wraz z rodzicami opowiadały o choince i sposobie jej ubierania we własnych domach. Wypowiedzi dzieci były bogate w słownictwo, każde dziecko z wielkim przejęciem mówiło choince w swoim domu. Rodzice opowiadali jak dawniej ubierane były choinki w ich domach. Wspólnie z dziećmi brali udział w pląsach, śpiewach, tańcach. Dzieci wraz z rodzicami wykonały bombkę, oraz rozwiązały krzyżówkę. Zajęcia zakończyły się miłymi rozmowami oraz słodkim poczęstunkiem.
 

 

 
Powitanie Przedszkola
Wakacje minęły,
Uleciały jak chmurki na niebie.
Dzieci plecaki wzięły
I biegną do przedszkola
Z pytaniami:
-Czy tęskniłeś za nami?
-Czy brak ci było gwaru, hałasu?
-Czy na odpoczynek miałeś dużo czasu ?
I tak dzieci pytały,
Że przedszkole odpowiadać nie miało już siły.
Przedszkole cichutko drzwi uchyliło ,
I dzieci do siebie zaprosiło. Skończyły się WAKACJE. Już wrzesień. Wszystkie dzieci wróciły do przedszkola wypoczęte, chętne i gotowe do wspólnej nauki i zabawy. Do ośrodka wychowania przedszkolnego w 2013/2014 r. uczęszcza 18 dzieci 3 i 4- letnich. Dzieci, które przyszły do przedszkola po raz pierwszy z chęcią przystąpiły do wspólnej nauki oraz zabawywraz ze starszymi przedszkolakami.                                                                                                                                                     
 

                                                                                             

 

 

 

Formularz logowania
Wyszukiwanie
Kalendarz
«  Maj 2017  »
PnWtŚrCzwPtSobNie
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Copyright MyCorp © 2017
Kreator witryn - uCoz