Tuesday, 2023-10-03, 4:55:11
Witaj Gość | RSS

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Holonkach Statystyki

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

Przedszkole

Bal karnawałowy w przedszkolu.
 


Zimowe prace plastyczne wykonane przez dzieci z punktu przedszkolnego.
 


Dzień Pluszowego Misia

       25 listopada  2020 r. dzieci z punktu przedszkolnego obchodziły Dzień Pluszowego Misia.  W tym dniu przedszkolaki słuchały wierszy i opowiadań, śpiewały piosenki. 
Dzieci opowiadały  o swoich misiach, jak wyglądają, jak mają na imię. Wykonały prace plastyczną pt.,, Mój miś”.


Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

          20 listopada 2020 r dzieci z punktu przedszkolnego obchodziły Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. |Dzień ten upamiętnia uchwalenie w 1989 roku  Konwencji o Prawach Dziecka . 
To dokument, którego  celem jest zapewnienie jak najlepszej ochrony i opieki najmłodszym.  Przedszkolaki wysłuchały pogadanki oraz obejrzały film  dotyczący  praw i obowiązków jakie mają dzieci.

 


 

 

Dzień Babci i Dziadka 

                 Dzień 17  stycznia 2020 r. był szczególny w życiu przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Holonkach. W dniu tym odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.   Na uroczystość przybyli zaproszeni dziadkowie. Na początku zebranych gości przywitała Pani Dyrektor mgr Anna Kosińska, która złożyła przybyłym gościom życzenia. Najważniejszym momentem dla dziadków był występ ich wnuków. Dzieci zaprezentowały część artystyczną, podczas której recytowały wiersze, śpiewały piosenki, dziękowały             za opiekę i miłość oraz składały życzenia. Prezentem dla dziadków były laurki, gorące uściski i słodki poczęstunek. Dziadkowie nie kryli swego wzruszenia i wielkiej radości z takiej formy spędzenia czasu ze swymi wnukami.

Pasowanie na przedszkolaka

         W dniu 28 listopada 2019 r w punkcie przedszkolnym Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Holonkach odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Na uroczystość przedszkolną została zaproszona Pani Dyrektor oraz rodzice przedszkolaków. Dzieci zaprezentowały część artystyczną, po której to Pani Dyrektor uroczyście pasowała ich na przedszkolaków. Przedszkolaki otrzymały dyplomy oraz upominki. Na zakończenie na wszystkich czekał słodki poczęstunek. Dzień ten na długo zostanie w pamięci dzieci.

 

Dzień pluszowego misia

W dniu 25 listopada 2019 r przedszkolaki obchodziły Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu do przedszkola przyniosły swoje ulubione misie. Każde dziecko opowiedziało o swoim misiu, a następnie wykleiło misia kulkami z bibuły. Tego dnia towarzyszyły dzieciom piosenki oraz opowiadania i bajki dotyczące misiów.

 

 

Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego ,, Ziołowy Zakątek” w Korycinach.

         W dniu 21 maja 2019 r dzieci z przedszkola, zerówki oraz klas I-III uczestniczyły w wycieczce do Gospodarstwa Agroturystycznego ,, Ziołowy Zakątek” w Korycinach. Uczniowie naszej szkoły zwiedzili Ogród Botaniczny, w którym to zostali zapoznani z roślinami spotykanymi często na naszych łąkach, w lasach, poznali ich walory lecznicze. pracowni zielarskiej po wcześniejszym omówieniu przez panią przewodnik właściwości zdrowotnych i leczniczych ziół, kwiatów, owoców, dzieci samodzielnie wykonały mieszankę herbat, którą to zabrały do domu. Uczniowie naszej szkoły również zwiedzili zagrodę zwierząt, w której to mogli pogłaskać oswojonego indyka. Pobyt w ziołowym zakątku zakończyliśmy wspólnym ogniskiem.

 

Pieczenie pierników.

     13 grudnia 2018 r. dzieci z punktu przedszkolnego uczestniczyły w pieczeniu pierników świątecznych. Przedszkolaki za pomocą foremek ze świątecznymi wzorami wycinały pierniki.

Po zakończonym pieczeniu dzieci za pomocą lukru i kolorowych posypek udekorowały pierniki, które to zabrały do domu.

Podczas pieczenia pierników unosił się zapach, który to wprowadził do naszego przedszkola świąteczna atmosferę.

Zajęcia otwarte z rodzicami.

W dniu 4 grudnia 2018 r. w przedszkolu odbyły się zajęcia z udziałem rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola.

Przedszkolaki wspólnie ze swoimi mamami wykonały dekoracje związane ze Świętami Bożego Narodzenia.

Wykonane dekoracje dzieci zabrały do domu aby mogły zdobić świąteczne stoły.

 

Pasowanie na Przedszkolaka 2018

      27 listopad 2018 r. był ważnym dniem w życiu przedszkolaków. W dniu tym odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. Na uroczystość przybyli zaproszeni rodzice oraz Pani Dyrektor Szkoły mgr Anna Kosińska. Dzieci zaprezentowały część artystyczną recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki. Następnie Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania i wręczyła dyplomy. Po zakończonej części artystycznej na wszystkich czekał poczęstunek.

Dzień Żaczka – Przedszkolaczka

             Dnia 17.10.2017 odbył się Dzień Żaczka – Przedszkolaczka- integracja dzieci z oddziałów przedszkolnych. Rozpoczął się wspólnymi zabawami dzieci. Po śniadaniu na Sali gimnastycznej obie grupy rozpoczęły zajęcia integracyjnymi zabawami muzyczno- ruchowymi. Następnie w grupach mieszanych wykonały pracę plastyczną przy użyciu różnych technik plastycznych. Tematem prac były Jesienne drzewa owocowe i liściaste. Po obiedzie dzieci wzięły udział w zabawie "Zaczarowana Paczka". Dzień zakończył się wspólnymi zabawami na placu zabaw.

 

 

Skarby lasu- zajęcia z udziałem rodziców.

               Wiele ciekawych atrakcji związanych z lasem przygotowała Pani Agata Józefiuk. Rozpoczęły się one prezentacją multimedialną o lesie. Następnie dzieci losowały niespodzianki z numerami. Były to przedmioty wykonane z tworzywa pochodzącego z lasu lub w nim zebrane. Prezentując swoją rzecz dzieci omawiały co to jest, do czego służy, z czego jest wykonane. Oglądały wiele przedmiotów związanych z lasem i utrwalały wiadomości wcześniej zdobyte. Atrakcją było obejrzenie bajek, których akcja toczyła się w lesie. W dalszej kolejności samodzielnie wykonały leśnego ludzika z szyszek a od Pani Agaty otrzymały na pamiątkę grzybki, wykonane z wytłaczanek po jajkach, patyczków, żołędzi, kasztanów, łupinach po orzechach.

               Bardzo pięknie dziękujemy za tak wspaniałe atrakcje i urozmaicenie zajęć edukacyjnych.Wychowawczyni oddziału przedszkolnego wraz z dziećmi.

 

 

 

 

Dzień otwarty

w punkcie przedszkolnym w Holonkach.

            Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej jest momentem ważnym w życiu 3-latka i 4-latka . Jak co roku w punkcie przedszkolnym w Holonkach odbywa się dzień otwarty- adaptacyjny dla nowych przedszkolaków i ich rodziców. W tym rok dzień ten odbył się 9 czerwca. Dzieci wraz z rodzicami brały udział w zabawach mających na celu zapoznanie się z przedszkolem, z rówieśnikami oraz przełamaniem nieśmiałości. Dzieci uczestniczyły we wspólnych zabawach mających na celu zapoznanie się, przełamanie nieśmiałości, wykonywały wraz z rodzicami prace plastyczne.

             Dziękujemy za przybycie oraz życzymy nowym przedszkolakom słonecznych wakacji i do zobaczenia we wrześniu.

Wycieczka do Jurajskiego Parku Dinozaurów

                           W środowy poranek 7 czerwca 2017r. dzieci z Punktu Przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego wyjechały na długo wyczekiwaną wycieczkę do Jurajskiego Parku Dinozaurów koło Białegostoku. Początkowo pogoda stawiała pod znakiem zapytania zrealizowanie założonych planów wycieczkowych, ale niezwykły humor przewodnika oprowadzającego po parku, przegnał ostatecznie ciemne, deszczowe chmury. Dzieci z niezwykłym skupieniem słuchały opowieści o prehistorycznych dinozaurach i oglądały ich sylwety w naturalnych wymiarach. Później nadszedł czas na posiłek, by wzmocnić ciało przed czekającymi dzieci atrakcjami. Kiełbaska z ogniska smakowała wyjątkowo. Następnie przedszkolaki rozpoczęły aktywny wypoczynek, który zapewniły im dmuchany skakaniec i zjeżdżalnia, kolejka torowa „Pirat” oraz plac zabaw. Nie mogło się obejść bez kupowania pamiątek. Chłopcy kupowali głównie łuki, modele dinozaurów do składania, figurki dinozaurów, dziewczynki zaś pierścionki, breloczki z własnym imieniem lub wybranym dinozaurem. Podróż, choć długa dla tak małych dzieci, okazała się dla nich prawdziwą frajdą. Pełen wrażeń dzień nie dobiegł końca, kiedy to dzieci zaczęły domagać się kolejnego wyjazdu. Ale ten następny za kilka miesięcy, już w nowym roku szkolnym.

Dzień Mamy i Taty w przedszkolu

                                            Rodzice są ważni w życiu każdego człowieka, a szczególnie małego. I choć w kalendarzu mamusie i tatusiowie mają odrębne swoje święta, to wychowawczynie i przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego postanowili je połączyć i w dniu 25.05.2017 r. zorganizowali Dzień Mamy i Taty. Na tę uroczystość bardzo licznie przybyli zaproszeni goście – mamusie i tatusiowie przedszkolaków. Pani dyrektor Dorota Zaleska powitała gości i wygłosiła przemówienie podkreślające rolę rodziców w życiu dziecka oraz wzajemne relacje i komunikację między dzieckiem a rodzicem. Najważniejszym i wyczekiwanym momentem dla rodziców był występ ich pociech. Dzieci zaprezentowały część artystyczną, podczas której recytowały wiersze i śpiewały piosenki. W ten sposób dziękowały mamom i tatusiom za miłość, opiekę, szczęśliwe i radosne życie. Niespodzianką dla rodziców, która została przyjęta z entuzjazmem, był zbiorowy taniec, układ choreograficzny do piosenki „Chocolate choco, choco”. Były również prezenty samodzielnie wykonane przez dzieci: mamusie otrzymały korale, tatusiowie – krawaty. Do nich dzieci dołączyły jeszcze moc gorących uścisków i buziaków. Później odbył się słodki poczęstunek. Rodzice nie kryli swego wzruszenia i ogromnej radości z takiej formy świętowania rodzicielstwa i spędzenia czasu ze swoimi pociechami.

Bal karnawałowy

                  W „tłusty czwartek”, 23 lutego 2017 r. odbył sie w naszej szkole Bal karnawałowy. Uczniowie zachęceni słodyczami i „bonem na niepytanie”, przebrali się za różne postacie, które uświetniały zabawę. Skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wiele radości sprawiły dzieciom konkursy muzyczne. Wszyscy biorący w nich udział otrzymywali słodkie upominki. Zgodnie z tradycją wszyscy uczestnicy zabawy częstowali się pączkami, które tego dnia smakowały wyjątkowo.

Dzień Babci i Dziadka w Punktach Przedszkolnych.

                   Dnia 20 stycznia 2017 r. odbył się w punkcie i oddziale przedszkolnym Dzień Babci i Dziadka. Na tę uroczystość bardzo licznie przybyli zaproszeni goście. Najważniejszym momentem był występ ich ukochanych wnuków. Dzieci zaprezentowały część artystyczną, podczas której recytowały wiersze, śpiewały piosenki, dziękowały za opiekę i miłość oraz składały życzenia. Prezentem były laurki, gorące uściski i słodki poczęstunek. Dziadkowie nie kryli swego wzruszenia i wielkiej radości z takiej formy spędzenia czasu ze swymi wnukami.

Dzień Żaczka Przedszkolaczka

              W dniu 25 października 2016 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Holonkach odbył się Dzień Żaczka Przedszkolaczka. Głównym celem była integracja  dzieci z punktu przedszkolnego i oddziału zerówki. Dzień ten rozpoczął się od wspólnych ćwiczeń, pląsów, tańców, które miały na celu zapoznanie się dzieci. Dzieci chętnie śpiewały znane im piosenki ale również poznawały nowe pląsy. W grupach wykonały prace plastyczne malowane farbami  za pomocą rąk. Malowanie sprawiło dzieciom wiele radości, powstały ciekawe prace.

 

Dzień Otwarty w Przedszkolu

               W dniu 2 czerwca 2016 roku odbył się Dzień Otwarty w punkcie przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Holonkach .Podczas tego dnia dzieci, które będą uczęszczać do punktu przedszkolnego w roku 2016/2017 wspólnie z rodzicami mogły zapoznać się z wyposażeniem i wyglądem sali, placu zabaw, uczestniczyły we wspólnych zabawach ze śpiewem, zabawach integracyjnych. Dzieci wspólnie z rodzicami wykonały dwie prace plastyczne: na zapoznanie rączkę ze swoim imieniem oraz biedronkę z orgiami, którą zabrały do domu na pamiątkę. Dzień ten dostarczył dzieciom mnóstwo radości. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za wspólne spędzenie tego dnia. Do zobaczenia we wrześniu.

 

Rodzicom serce w podzięce.

              Dzień 25 maj był dniem szczególnym w punkcie przedszkolnym. W dniu tym przedszkolaki  z punktu przedszkolnego uroczyście obchodziły Dzień Mamy i Taty. Na uroczystość tą zostali zaproszeni  rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola oraz Dyrekcja Szkoły. Uroczystość rozpoczęła przemową Pani Dyrektor Szkoły  mgr Dorota Zaleska, która powitała rodziców oraz złożyła im życzenia. Następnie dzieci zaprezentowały część artystyczną, w której to dziękowały rodzicom za miłość, za życie, za wychowanie. Po zakończonym występie przedszkolaki wręczyły rodzicom  laurki z życzeniami. Po  złożonych życzeniach na wszystkich czekał poczęstunek. Na twarzach rodziców było widać uśmiech ale i wzruszenie.

Bal karnawałowy

          Bal karnawałowy jest dniem długo wyczekiwanym przez dzieci. W dniu  9 lutego 2016r przedszkolaki z punktu przedszkolnego uczestniczyły w balu karnawałowym.  Tego dnia dzieci przychodziły przebrane za postacie różne postacie z bajek  jak królewny, piraci, spider-man , lew, wróżki, policjant, klaun i wiele innych postaci. Dzieci tańczyły przy muzyce. Wspólna zabawa przyniosła dzieciom wiele radości, uśmiechów na twarzy. 

Dzień Babci i Dziadka

            Dzień 21 stycznia 2016r w punkcie przedszkolnym był dniem Babci i Dziadka. Dziadkowie są wielkim skarbem dla wnuków, dzięki nim dzieciństwo ich wnuków jest szczęśliwe. Poświęcają swój czas, są cierpliwi a nade wszystko bardzo kochają swoje wnuki. Dlatego w podziękowaniu za miłość i wielkie serce dziadków przedszkolaki uczciły ten dzień zapraszając swoich Dziadków do przedszkola. Na początku zebranych gości powitała Pani wicedyrektor mgr Anna Kosińska, która złożyła życzenia, następnie przedszkolaki zaprezentowały część artystyczną.  Na twarzach dziadków widać było radość ale i wzruszenie. Mali artyści recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki. Na koniec zaśpiewali głośne Sto lat Dziadkom, a następnie wręczyli kwiaty przygotowane na tą uroczystość. Dopełnieniem uroczystości był poczęstunek. W tym dniu atmosfera była podniosła, uroczysta oraz pełna radości.

 
 
 
 
 
 
W dniu 18.02. 2014 r dzieci z Punktu Przedszkolnego w Holonkach uczestniczyły w wycieczce Do Centrum Zabaw "Psotnik" w Białymstoku. 
Dzieci spędziły miło czas na wspólnych zabawach. Atrakcją tego dnia było malowanie twarzy, udział specjalnego gościa, postaci z bajki jak i słodki poczęstunek. W drodze powrotnej przedszkolaki bardzo miło wspominały wycieczkę i z niecierpliwością czekają na następną.
"Bal Karnawałowy"
W dniu 13.02.2014 roku w Szkole Podstawowej w Holonkach odbył się "Bal
Karnawałowy",w którym wzięły udział pięknie przebrane dzieci z Punktu Przedszkolnego w Holonkach
 
 
Dzieci z Punktu Przedszkolnego w Holonkach wykonały pracę plastyczną do bajki pt. "Kot w Butach" wyklejając obrazek kota w butach za pomocą kulek zrobionych z bibuły oraz z wydzieranki z kolorowego papieru.
 
"Czerwony Kapturek"
W punkcie przedszkolnym w Holonkach po wysłuchaniu bajki pt.:" Czerwony Kapturek" dzieci wykonały przedszkolną książeczkę do tej bajki. Zawierała ona wiersz Jana Brzechwy pt.: "Czerwony Kapturek" oraz ilustracje do bajki pokolorowane przez przedszkolaków z punktu przedszkolnego w Holonkach. W tym dniu również jedna dziewczynka przebrała się za Czerwonego Kapturka. Było to miłym zaskoczeniem dla innych dzieci z przedszkola.
 
 
Zajęcie otwarte dla rodziców
 
We wtorek 3 listopada 2013r w grupie dzieci 3 i 4 letnich z Punktu Przedszkolnego w Holonkach odbyły się zajęcie otwarte dla rodziców. Przewodnim tematem zajęć otwartych był temat ,,Kolorowa choinka''. Podczas zajęcia dzieci wraz z rodzicami opowiadały o choince i sposobie jej ubierania we własnych domach. Wypowiedzi dzieci były bogate w słownictwo, każde dziecko z wielkim przejęciem mówiło choince w swoim domu. Rodzice opowiadali jak dawniej ubierane były choinki w ich domach. Wspólnie z dziećmi brali udział w pląsach, śpiewach, tańcach. Dzieci wraz z rodzicami wykonały bombkę, oraz rozwiązały krzyżówkę. Zajęcia zakończyły się miłymi rozmowami oraz słodkim poczęstunkiem.
 

 

 
Powitanie Przedszkola
Wakacje minęły,
Uleciały jak chmurki na niebie.
Dzieci plecaki wzięły
I biegną do przedszkola
Z pytaniami:
-Czy tęskniłeś za nami?
-Czy brak ci było gwaru, hałasu?
-Czy na odpoczynek miałeś dużo czasu ?
I tak dzieci pytały,
Że przedszkole odpowiadać nie miało już siły.
Przedszkole cichutko drzwi uchyliło ,
I dzieci do siebie zaprosiło. Skończyły się WAKACJE. Już wrzesień. Wszystkie dzieci wróciły do przedszkola wypoczęte, chętne i gotowe do wspólnej nauki i zabawy. Do ośrodka wychowania przedszkolnego w 2013/2014 r. uczęszcza 18 dzieci 3 i 4- letnich. Dzieci, które przyszły do przedszkola po raz pierwszy z chęcią przystąpiły do wspólnej nauki oraz zabawywraz ze starszymi przedszkolakami.                                                                                                                                                     
 

                                                                                             

 

 

 

Formularz logowania
Wyszukiwanie
Kalendarz
«  October 2023  »
MoTuWeThFrSaSu
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Copyright MyCorp © 2023
 
Administrator strony- Karol Kosiński