Tuesday, 2023-01-31, 3:44:24
Witaj Gość | RSS

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Holonkach Statystyki

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0


5:18:45
Patronowie tych szkół uczą nas miłości pochylającej się nad człowiekiem.

Patronowie tych szkół uczą nas miłości pochylającej się nad człowiekiem.

8 stycznia w Drohiczynie, gośćmi biskupa drohiczyńskiego Tadeusza Pikusa byli przedstawiciele szkół noszących imię św. Jana Pawła II oraz Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego.

Spotkanie rozpoczęła Eucharystia, celebrowana w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego, której oprawę liturgiczną przygotowała szkoła w Holonkach.

W homilii Ksiądz Biskup przypomniał swoje spotkania z Patronami szkół, podkreślając, że ich życie uczy nas miłości, zawsze pochylającej się nad człowiekiem, na wzór Chrystusa.

Składając zaś życzenia, podczas drugiej części spotkania, która odbyła się w Kurii Biskupiej, Ksiądz Biskup powiedział, że są to szczególne szkoły. Mogą one czerpać światło od swoich Patronów, którzy prowadzą do Jezusa. Życzył również zebranym, aby nigdy nie tracili nadziei wyrastającej z wiary i uczyli się miłości do Boga i drugiego człowieka. „ Nie bądźcie smutni, mówił. Wiem, że czasami ktoś jest w czymś mocniejszy, a w czymś słabszy. Czasami dotykają nas jakieś bóle i choroby. Nigdy w nich się nie poddawajcie, a jeżeli jesteście mocniejsi w czymś, to bądźcie pomocą dla słabszych. Pamiętajcie, że nie ma nikogo z ludzi, kto nie byłby nic nie warty. Nikt nie powinien czuć, że jest zbędny. Każdy jest wielką wartością, a nawet jeśli ludzie czasami nas nie docenią, to Bóg nas wszystkich umiłował. To jest prawda wiary, pozwalającą poznać, że Bóg umiłował także konkretnie mnie” - zakończył

Organizatorem spotkania był dyrektor Wydziału Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego ks. kan. dr Krzysztof Mielnicki.

W spotkaniu uczestniczyli także inni duszpasterze, dyrektorzy, katecheci i nauczyciele. W delegacjach przybyło 150 osób z większości szkół. Na terenie diecezji drohiczyńskiej jest obecnie siedemnaście placówek, noszących imię św. Jana Pawła II oraz pięć nazwanych imieniem Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. W spotkaniu uczestniczyła też delegacja Katolickiej Szkoły Podstawowej w Ogrodnikach, należącej do Stowarzyszenia Szkół Katolickich.

Zebrani obejrzeli część artystyczną, przygotowaną przez dzieci i młodzież z Siemiatycz. Przedstawiciele zaś szkoły w Mrozowej Woli, złożyli życzenia Księdzu Biskupowi. Były też wzajemne życzenia przy opłatku oraz wspólny poczęstunek.

Przedruk ze strony Kurii Drohiczyńskiej ks. Artur Płachno

 

Kategoria: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Holonkach | Wyświetleń: 740 | Dodał: anmark | Rating: 5.0/1
Formularz logowania
Wyszukiwanie
Kalendarz
«  January 2015  »
MoTuWeThFrSaSu
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Copyright MyCorp © 2023
 
Administrator strony- Karol Kosiński