szkola.jpg                                                                                                          Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w  Holonkach


       

                       
       
   Adres:       Holonki 67, 17-120 Brańsk tel/fax 85 7373523
Statystyki

Ogółem online: 1
Gości: 1
Użytkowników: 0

Główna » 2015 » Maj » 20 » Konkurs Poezji Karola Wojtyły i o Janie Pawle II w Holonkach
5:29:08
Konkurs Poezji Karola Wojtyły i o Janie Pawle II w Holonkach

      KONKURS POEZJI KAROLA WOJTYŁY I O JANIE PAWLE II

20 maja w naszej szkole odbył się XII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Karola Wojtyły i o Janie Pawle II. W jego organizacje włączyła się dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Holonkach, parafia w Klichach oraz Gmina Brańsk.

Dyrektor placówki mgr Dorota Zaleska powiedziała: „Św. Jan Paweł II to najbardziej znany Polak na świecie, chociaż mniej jest znany jako poeta. Twórczość św. Jana Pawła II jest jednak ciekowym zjawiskiem literackim. Dyskutować o tej poezji nie bardzo umiemy. Krytycy nie bardzo umieją ją krytykować. Na pewno jednak warto czytać i mówić te wiersze. i żyć.”

 Szkoła  Podstawowa im. Jana Pawła II w Holonkach od kilku lat organizuje Konkurs Poezji Jana Pawła II. Mottem tegorocznego konkursu były jego słowa: „Dzieci są przyszłością rodziny i społeczeństwa, nadzieja, która ciągle kwitnie, przyszłością, która bez przerwy się otwiera.” Do uczestnictwa w nim zgłosiły sięnastępujące placówki szkolne : Szkoła Podstawowa w Mniu, Szkoła Filialna w Chojewie, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła IIw Łubinie Kościelnym, Zespół Szkół im Jana Pawła II w Rudce, Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Holonkach.

Przesłuchania konkursowe odbywały się w trzech kategoriach: klas O -1,klas II - IIIora klas IV- VI, którym przysłuchiwało się jury. Wystąpiło 26 wykonawców. Zaprezentowali oni utwory autorstwa św. Jana Pawła II, napisane w różnych etapach jego życia, wierze o Nim oraz fragmenty jego przesłanie do dzieci. W pierwszejkategorii zwyciężył Bartłomiej Niemyjski, drugie miejsce przypadło Janowi Olszewskiemu, a trzecie Natalii Skowrońskiej, w drugiej kategorii zwyciężyła Julita Otap, drugie miejsce otrzymały: Julia Iwańczuk i Natalia Balejko, a trzecie Michał Saliwanów, w trzeciej kategorii zwyciężyła Gabriela Zawadzka, drugie miejsce otrzymały: Gabriela Sopek i Weronika Łochwicka, a trzecie : Paulina Baranowska i Natalia Piotrowska naszej szkoły. Specjalną nagrodę otrzymała także laureatka poprzednich konkursów Monika Kosińska

 

Kategoria: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Holonkach | Wyświetleń: 371 | Dodał: anmark | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
[ Rejestracja | Wejdź ]
Formularz logowania
Wyszukiwanie
Kalendarz
«  Maj 2015  »
PnWtŚrCzwPtSobNie
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Copyright MyCorp © 2018
Kreator witryn - uCoz