Thursday, 2023-03-23, 7:31:36
Witaj Gość | RSS

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Holonkach Statystyki

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0


« 1 2 3 4 5 6

 

 

Laureaci konkursu "Przedsiębiorcza szkoła"

 

 

Tytuł i nagrody w postaci laptopa Lenovo i projektora multimedialnego Acer zdobyły:

  • w kategorii szkoła podstawowa: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Holonkach, z inicjatywą „Sklepik szkolny drogą do sukcesu przedsiębiorczości” - opiekun sklepiku mgr Anna Kosińska.
  • w kategorii szkoła gimnazjalna: Gimnazjum nr 2 w Łomży im. Jana Pawła II, z inicjatywą pn. „Jak oszczędzać?”
  • w kategorii szkoła ponadgimnazjalna: Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Białymstoku, z inicjatywą pn. „Założenie i prowadzenie firmy symulacyjnej: Biuro Podróży „Na szlaku” spółka z ograniczoną odpowiedzialnością”

Wszystkim szkołom serdecznie gratulujemy!

Kategoria: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Holonkach | Wyświetleń: 854 | Dodał: anmark | Data: 2014-10-24

XX- lecie działalności Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

 

19 października2014 roku przedstawiciele naszego Szkolnego Koła Caritas  wraz z opiekunem uczestniczyli w obchodach  20-lecia działalności Caritas Diecezji Drohiczyńskiej.Poniższe fragmenty tekstu pochodzą z Tygodnika Katolickiego „Niedziela” Edycja Podlaska 45/2014 , str. 4-5

Uroczystości rozpoczęła dziękczynna Eucharystia w drohiczyńskiej katedrze pw. Trójcy Świętej. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył bp Antoni Dydycz. „Najważniejsza jest miłość – mówił w homilii Ksiądz Biskup. – Z Bożej miłości wyrasta nasza ludzka miłość. Daje ona o sobie znać w różnych okolicznościach i pod różnymi postaciami, jest fundamentem każdej rodziny, stanowi podstawę międzyludzkich więzi, to dzięki niej patrzymy na każdą osobę ludzką jako na kogoś nam bliskiego. Miłość jest też swego rodzaju źródłem wrażliwości na cierpienie, choroby i wszelkie ludzkie niedostatki. Z miłości Chrystusowej wyrasta Caritas. Dziś chcemy z całego serca dziękować Panu Bogu za to, że obdarza nas swoją miłością, i za to, że wszczepia w nas miłość”.

Po Mszy św. kapłani, pracownicy i wolontariusze Caritas, zaproszeni goście, przedstawiciele władz, darczyńcy i przyjaci ... Read more »

Kategoria: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Holonkach | Wyświetleń: 760 | Dodał: anmark | Data: 2014-10-19

 Szkolny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II

               16 października 2014r.odbył się już po raz kolejny Szkolny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II.  Jego uczestnicy rozwiązywali test, podczas którego wykazywali się swoimi wiadomościami o Papieżu Polaku.  Poznając osobę świętego Jana Pawła II i jego słowa uczniowie mogą się od niego wiele nauczyć. Ojciec Święty mądrze żył i mądrze nauczał, miłował każdego człowieka i każdy człowiek był dla niego równie ważny.

Oto zwycięzcy konkursu:

I miejsce- Natalia Piotrowska

II miejsce- Karolina Kamińska i Michał Rogożyński

III miejsce- Joanna Płonowska

(Janina Olszewska)

Wyświetleń: 882 | Dodał: anmark | Data: 2014-10-16

Październik –wspominamy świętego Jana Pawła II

„Święci nie żądają od nas oklasków, ale byśmy ich naśladowali. ”

Jan Paweł II

 

 X Zjazd Podlaskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Łomży

        10 października 2014r. przedstawiciele naszej szkoły: poczet sztandarowy wraz z opiekunami P. Wicedyrektor Anną Kosińską i P. Janiną Olszewską uczestniczyli w X Zjeździe Podlaskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, który został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr.10 im. Jana Pawła II w Łomży. Uroczystości rozpoczęliśmy Mszą świętą pod przewodnictwem JE KS. Bp Tadeusza Bronakowskiego. W homilii ks. biskup zachęcał wiernych do czerpania wzorów z przykładów nieskazitelnego życia. Podkreślał też, że niezmiernie ważna jest spójność pomiędzy wiarą a życiem. Dlatego tak ważna jest osoba Patrona Podlaskiej Rodziny Szkół  św. Jana Pawła II, dzięki któremu nauczanie jest nieodłącznie związane z wychowaniem. Po nabożeństwie poczty sztandarowe i wszyscy goście zgromadzili się na placu szkolnym. Tam posadzono Dąb Pam ... Read more »

Kategoria: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Holonkach | Wyświetleń: 1015 | Dodał: anmark | Data: 2014-10-10

„Turysto! Szanuj Środowisko!”

 „Turysto! Szanuj Środowisko!” Pod takim hasłem przebiegała  tegoroczna 21 akcja „Sprzątania świata – Polska. Tym razem organizatorzy zachęcali uczestników do refleksji nad wpływem na środowisko w czasie wypoczynku, na urlopie, w czasie pobytu na łonie przyrody.  Ocena wpływu własnego zachowania i wyborów  na przyrodę podczas wędrówki, spaceru po lesie czy rejsu żaglówką po jeziorze jest odniesieniem do naszej odpowiedzialności  za środowisko, w którym żyjemy i z którego korzystamy na co dzień. Co każdy z nas może zrobić, żeby zmniejszyć swój negatywny wpływ na środowisko? Jak możemy ograniczyć tworzenie odpadów? Dlaczego warto prowadzić ich selektywną zbiórką? 

  Promowanie „nieśmiecenia”, odkrywanie uroków lasów i odpowiedzialna turystyka przyświecały działaniom podjętym przez uczestników akcji ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Holonkach19 września 2014 r Zaopatrzenie w worki do selektywnej zbiórki odpadów i rękawice zapewniła szkoła . Worki  zostały wypełnione po brzegi odpadami komunalnymi, wśród których dominowały kartony po sokach, butelki plastikowe i szklane, kanistry, opakowania po chipsach, słoiki, części gumowe i styropian. Korzystający z uroków tego miejsca  „pseudoturyści” systematycznie zostawiają po sob ... Read more »

Kategoria: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Holonkach | Wyświetleń: 654 | Dodał: anmark | Data: 2014-09-29

To już 75 lat od tragicznych wydarzeń w Olszewie

W niedzielę 7 września w gminie Brańsk, odbyły się uroczystości upamiętniające 75 rocznicę bitwy pod Olszewem.

Noc z  13 na 14 września  1939 roku dla mieszkańców wsi Olszewo były tragiczna.  Stoczyła się tam bitwa pomiędzy Suwalską Brygadą Kawalerii a niemieckimi oddziałami pancernymi.  Bitwa trwała 5 godzin, nie przyniosła rozstrzygnięcia. Straty po obu stronach były znaczne. Po stronie niemieckiej zginęło około 100 żołnierzy, odnieśli także ogromne straty w sprzęcie. Po stronie polskiej śmierć poniosło około 70 żołnierzy i oficerów. Rankiem 14 września Niemcy w odwecie za poniesione straty spacyfikowali wieś. Podpalili zabudowania, dobijali rannych polskich żołnierzy. We wsi zginęły 53 osoby cywilne i 30 jeńców wojennych.

W 1979 roku w Olszewie z inicjatywy Alfredy i Jana Trzeszczkowskich( ówczesnych nauczycieli z nieistniejącej już Szkoły Podstawowej w Mierzwinie), miejscowej ludności i żołnierzy związanych z tym miejscem odsłonięto pomnik. Od tamtego czasu odbywają się pod pomnikiem uroczystości upamiętniające to wydarzenie. Dziś dba o nie samorząd gminy Brańsk.

W Olszewie przy grobach poległych i zamordowanych żołnierzy i mieszkańców miejscowości rokrocznie gromadzą się dorośli, dzieci i młodzież, przedstawiciele władz samorządowych, świadkowie bitwy i przedstawiciele rodzin. Jedyny żyjący uczestnik bitwy rotmistrz Henryk Prajs, nie przybył w t ... Read more »

Kategoria: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Holonkach | Wyświetleń: 835 | Dodał: anmark | Data: 2014-09-07

„DO SZKOŁY WRÓCIĆ JUŻ CZAS”

Mszą św. odprawioną 1 września 2014r. przez ks. Mieczysława Rzepniewskiego w Kościele Parafialnym w Klichach zainaugurowaliśmy   rok szkolny 2014/2015 . Naukę w Szkole Podstawowej w Holonkach rozpoczęło 113 uczniów: 23 przedszkolaków i 90 uczniów klas 0 – VI, oraz 18-3-4 latków. Następnym  punktem  uroczystości było spotkanie w szkole. Po odśpiewaniu hymnu Szkół Jana Pawła II  pani dyrektor Dorota Zaleska serdecznie przywitała grono pedagogiczne, uczniów, rodziców oraz przybyłych gości, po czym przystąpiła do omówienia organizacji nowego roku szkolnego. Edukacyjne nowości w tym roku szkolnym to m.in.: darmowe podręczniki, które pierwszoklasistom przygotowało Ministerstwo Edukacji Narodowej i nowa formuła sprawdzianu po klasie szóstej.

 Szczególne słowa otuchy i serdecznej życzliwości zostały skierowane do pierwszoklasistów, którzy rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą. Pani Dyrektor zapewniła ich, że każdy pracownik szkoły zawsze będzie służył pomocą w sytuacjach trudnych. Przypomniała, że szkoła to obowiązki i nauka, ale także nowe przyjaźnie i zabawy. Po części oficjalnej uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami.

Kadrę pedagogiczną tworzą:
 Dorota Zaleska & ... Read more »

Kategoria: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Holonkach | Wyświetleń: 938 | Dodał: anmark | Data: 2014-09-01

Kategoria: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Holonkach | Wyświetleń: 706 | Dodał: anmark | Data: 2014-08-01

XII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Karola Wojtyły

i o Janie Pawle II – 4 czerwca 2014r

 

„Rodzina jest podstawową ludzką wspólnotą. Jest środowiskiem życia i miłości”-  te słowa świętego Jana Pawła II towarzyszyły uczestnikom XII Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Karola Wojtyły i o Janie Pawle II. Zgromadziliśmy się w rodzinie uczniowskiej, pełni wdzięczności za dar kanonizacji papieża. To właśnie od świętego Jana Pawła II uczymy się postawy miłości i odpowiedzialności za dar życia.

Na spotkanie ze słowami poezji i nauczania Jana Pawła II do naszej szkoły przybyli uczniowie z następujących szkół: Szkoły Podstawowej w Mniu, Szkoły Podstawowej w Domanowie, Szkoły Filialnej w Chojewie. Wspólnie z nami utwory papieża Polaka recytowali przedstawiciele szkół noszących Jego imię: Szkoły Podstawowej w Łubinie Kościelnym, Zespołu Szkół w Wyszkach  i Zespołu Szkół  w Rudce.

Oto zwycięzcy&n ... Read more »

Kategoria: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Holonkach | Wyświetleń: 719 | Dodał: anmark | Data: 2014-06-04

13 maja 2014r. odbyła się międzyszkolna część konkursu recytatorskiego, w którym udział wzięli uczniowie ze szkoł podstawowych w Domanowie, Świrydach, Holonkach i Chojewa.
Uczestnicy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i cała szkoła z przyjemnością wysłuchała recytacji „najlepszych z najlepszych” zwłaszcza, że utwory prawie się nie powtarzały.
Wszyscy śledzili zmagania recytatorów, jury też miało twardy orzech do zgryzienia, bo ciepłe, zabawne, pełne uroku wiersze pana Ludwika Jerzego Kerna rozbrajały swoim humorem i wrażliwością w dostrzeganiu tego, czego na co dzień nie mamy czasu zauważyć.
Zmagania zakończyły się następująco:
                                                0-III
I – Jakub Paprocki (kl. 0, Ambroży) SP Domanowo
II – Monika Kosińska (kl. I, Wisła) SP Holonki
III – Katarzyna Wróblewska(kl. III, Panie wietrze) SF Chojewo
wyróżnienia:
Paulina Turowska (kl. 0, Ptasie zwyczaje)  – nagroda specjalna jury – SP Domanowo
Karolina Kwiatkowska (kl. III, Mistrz) SF Chojewo

< ... Read more »

Kategoria: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Holonkach | Wyświetleń: 1374 | Dodał: anmark | Data: 2014-05-13

W dniu 13.05.2014 r. w hali sportowej w Wyszkach odbył się już VIII z kolei Turniej Tenisa Stołowego Podlaskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Zawody rozegrano na 13 stołach w sześciu kategoriach wiekowych. W rozgrywkach wzięło udział 52 uczniów z pięciu szkół podstawowych (SP Holonki, SP Topczewo, SP Strabla, SP Łapy i SP Wyszki) i dwóch gimnazjów (Gimnazjum w Glinniku i Gimnazjum w Wyszkach). Sędzią głównym zawodów był p. Wiesław Tyszkiewicz, sędziami pomocniczymi byli p. Jacek Falkowski i p. Sławomir Warpechowski. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc indywidualnie w każdej kategorii otrzymali statuetki. Wszystkie drużyny otrzymały puchary, a wszyscy uczestnicy turnieju, opiekunowie i obsługa otrzymali pamiątkowe medale. Trofea wręczali przedstawiciele władz gminy Wyszki i dyrekcja Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach. KLASYFIKACJA KOŃCOWA DRUŻYN I miejsce – SP Holonki – 48 pkt. II miejsce – SP Łapy – 45 pkt. III miejsce – SP Wyszki – 30 pkt. IV miejsce – SP Topczewo – 23 pkt. V miejsce – SP Strabla – 7 pkt. KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA SZKOŁY PODSTAWOWE: Klasy 0 – IV Klasy 0 – IV Dziewczęta Miejsce w klasyfikacji końcowej Chłopcy Kul Wiktoria – SP Łapy 1. Kiszko Kacper SP – Topczewo Pietraszko Andżelika – SP Wyszki 2. Krasowski Damian – SP Holonki Kiersnowska Paulina – SP Holonki 3. Kul Mateusz – SP Łapy Klasy V – VI Klasy V - VI Dziewczęta Miejsce w klasyfikacji końcowej Chłopcy Rymaszewska Izabela - SP Łapy 1. Moczydłowski Jan - SP ... Read more »
Załączniki: Image 1
Kategoria: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Holonkach | Wyświetleń: 1057 | Dodał: anmark | Data: 2014-05-13

Pracownikom, Uczniom , Rodzicom i Sympatykom 

Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Holonkach

Zdrowych , radosnych i spokojnych Świąt Wielkanocnych

oraz pomyślności  w życiu zawodowym, uczniowskim i osobistym

życzy

< ... Read more »
Kategoria: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Holonkach | Wyświetleń: 695 | Dodał: anmark | Data: 2014-04-21

Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W dniu 14 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkół w Boćkach odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie w składzie: Weronika Cieśluk, Natalia Kosińska, Jakub Sierocki i Sebastian Popławski. Szkoła zajęła drużynowo VII miejsce. Jakub Sierocki w torze sprawnościowym zajął 5 miejsce na 44 zawodników a Sebastian Popławski - 8 miejsce. Głównym Organizatorem turnieju był Starosta Bielski. Współorganizatorami była Komenda Powiatowa Policji w Bielsku Podlaskim, Wójt Gminy Boćki oraz Zespół Szkół w Boćkach.

Do rywalizacji przystąpiło 11 czteroosobowych drużyn ze szkół podstawowych i dziewięć drużyn trzyosobowych z gimnazjów. Każdy uczestnik turnieju rozwiązał test wiedzy o ruchu drogowym, ponadto musiał pokonać tor sprawnościowy oraz wykazać się umiejętnością udzielania pomocy przedmedycznej. Najlepsze drużyny otrzymały puchary ufundowane przez Starostę Bielskiego i Wójta Gminy Boćki, natomiast wszyscy zawodnicy otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez licznych sponsorów, tj.: Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski, Wójta Gminy Boćki, PZU w Bielsku Podlaskim, WORD w Białymst ... Read more »

Kategoria: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Holonkach | Wyświetleń: 1006 | Dodał: anmark | Data: 2014-04-15

Turniej Ogólnopolski Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"

     W wtorek 25.03.2014 r. w Bielsku Podlaskim odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".  Do rywalizacji przystąpiło bardzo dużo uczestników z całego powiatu bielskiego, podzielonych na trzy kategorie wiekowe: szkoły podstawowe, gimnazjalne oraz ponadgimnazjalne. Naszą Szkołę reprezentowały dziewczęta: Natalia Kosińska, Weronika Puchalska i Weronika Cieśluk.    Zadaniem zawodników było rozwiązanie testu, składającego się z 40 pytań. Pytania obejmowały szeroki zakres tematyczny: od tradycji i historii straży  pożarnej, poprzez wszelkiego rodzaju działania przeciwpożarowe, aż po zasady udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej.

      Pomimo tak ogromnego zakresu wiedzy rywalizacja była bardzo wyrównana. Wszyscy uczestnicy rozwiązali prawidłowo przynajmniej 60 % testu, co oznacza wysoki poziom ich przygotowania. Na szczególną uwagę zasługuje uzyskanie najlepszego wyniku z egzaminu pisemnego uczennic Natalii i Weroniki, które zakwalifikowały się do egzaminu ustnego.  Rozstrzygnięcie nastąpi ... Read more »

Wyświetleń: 886 | Dodał: anmark | Data: 2014-04-02

13.02.2014r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Holonkach odbył się „Bal Karnawałowy”. Uczniowie przebrali się w piękne stroje,

którymi uświetnili zabawę. Najbardziej oczekiwanym punktem balu było rozstrzygnięcie konkursu na najlepsze przebranie.

Trudno było wybrać ten jeden najpiękniejszy strój, gdyż wszystkie były piękne. 

 Komisja w składzie: Elżbieta Czarnecka – przewodnicząca, Ewa Ostrowska, Jolanta Bachurzewska, Andrzej Markiewicz

oraz przedstawiciel SU – Natalia Kosińska, przyznała następujące nagrody:

I miejsce – Drywulski Szymon, Weronika Balejko

II miejsce – Natalia Piotrowska Jakub Sierocki

III miejsce – Magdalena Miluska, Szymon Kobus

 

 

Wyświetleń: 941 | Dodał: anmark | Data: 2014-02-12

 
 
„Choinka Szkolna” wpisała się na stałe w kalendarz imprez organizowanych w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Holonkach. Jest jednym z najbardziej oczekiwanych i przyjemnych wydarzeń dla dzieci, młodzieży i społeczności lokalnej. W tym roku choinka odbyła się 20 stycznia. Na pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zgromadziły się przedszkolaczki  wraz ze swoimi rodzicami, uczniowie oraz absolwenci naszej szkoły a także mieszkańcy okolicznych wsi. Uroczystość rozpoczęła powitaniem wszystkich gości, pani dyrektor Dorota Zaleska. Uczniowie z klas I-VI, pod okiem pani Ewy Ostrowskiej  zaprezentowali zgromadzonym pięknie przygotowane kolędy i pastorałki. Następnie uczniowie klasy III przedstawili jasełka „W drodze do Betlejem”. Imprezę uświetniły tańce, pląsy, konkursy z nagrodami. Uczniowie bawili się ze swoimi nauczycielami i rodzicami. Najbardziej oczekiwanym momentem było oczywiście przybycie Świętego Mikołaja z workiem pełnym prezentów. Wszyscy powitali go oklaskami i po otrzymaniu paczek, ruszyli dalej w tany nie tylko przedszkolaki, uczniowie, ale również ich młodsze i starsze rodzeństwo, rodzice i licznie przybyli goście. Jak zwykle wszyscy bawili się znakomicie. Były "tańce - łamańce", dostojne pary i "zakręcone korowody". Jednym słowem zabawa na 102!!! Wspólna zabawa dostarczyła dzieciom wiele radości, a uśmiech nie znikał z twarzy ani na chwilę. Z niecierpliwością czekamy ... Read more »
Kategoria: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Holonkach | Wyświetleń: 1028 | Dodał: anmark | Data: 2014-01-18


Wizyta w Drohiczynie przedstawicieli szkół noszących imię bł. Jana Pawła II
8 stycznia w Drohiczynie, gośćmi biskupa drohiczyńskiego
Antoniego Dydycza byli przedstawiciele szkół noszących imię bł. Jana Pawła II
oraz Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Naszym przedstawicielem szkoły była Pani Janina Olszewska


... Read more »

Kategoria: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Holonkach | Wyświetleń: 684 | Dodał: anmark | Data: 2014-01-08

Dnia 12.12.2013r. w kl. III odbył się „Mikołajkowy Turniej Tabliczki Mnożenia”. Uczniowie musieli wykazać się znajomością tabliczki w zakresie 100. Odbył się on na Sali gimnastycznej. Uczniowie zapoznali się z regułami turnieju i przystąpili do rozgrywek. Zwyciężyli następujący uczniowie:

I miejsce – Piotr Wasilewski

II miejsce – Izabela Kosk

III miejsce – Łukasz Pulkowski

Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci kalkulatorów,  pozostali nagrody pocieszenia

 
Wyświetleń: 751 | Dodał: anmark | Data: 2014-01-07

„Chcemy Polski Niepodległej, abyśmy tam mogli urządzić

życie lepsze i sprawiedliwsze dla wszystkich”

                                              Józef Piłsudski


Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisław Komorowski, w liście do uczniów i nauczycieli napisał: „…11 listopada, Dzień Niepodległości, to niezwykłe święto. Przypomina Polakom o trudnej historii, pozwala godnie uhonorować bohaterów walk o niepodległość… Odzyskanie przez Polskę wolności to dzień szczególnie radosny, ponieważ znów żyjemy w wolnym i niepodległym kraju... Święto Niepodległości Rzeczypospolitej, to święto zgody i pojednania na wspólnej drodze do wolności. Jednoczymy się pod biało – czerwonymi sztandarami, przypinamy kokardy narodowe i razem manifestujemy swoja suwerenność…”.
 W naszej szkole, jak co roku, odbył się uroczysty apel poświęcony kolejnej rocznicy Odzyskania Niepodległości. Prowadzący przybliżyli im burzliwą historię związaną z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Szczególne wzruszenie wywołała u wszystkich bohaterska postawa Józefa Piłsudskiego, charyzma z jaką kierował polskim zrywem niepodległościowym.
Historia Polski, jest historią burzliwą. N ... Read more »
Wyświetleń: 785 | Dodał: anmark | Data: 2013-12-10

29 października 2013 roku to był wielki dzień dla wszystkich uczniów klasy pierwszej naszej szkoły - Ślubowanie.

W obecności rodziców, dyrekcji szkoły i gości uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą: jak należy zachowywać się w szkole, co to jest Polska, godło i flaga państwowa. Po tym symbolicznym egzaminie przystąpili do ślubowania.

Po przyjęciu pasowania na ucznia ołówkiem , dzieci przyjęły gratulacje i pamiątkowe dyplomy. Dużo miłych i ciepłych słów usłyszeli od dyrekcji szkoły i zaproszonych gości. Po części oficjalnej wszyscy udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Wyświetleń: 708 | Dodał: anmark | Data: 2013-12-10

Dnia 24.10.2013 r.  odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców i ich pociech uczęszczających do Punktu Przedszkolnego w Chojewie. Spotkanie  zorganizowane zostało pod hasłem ,,OD ŻACZKA DO PRZEDSZKOLACZKA”.Tematem zajęć były jesienne zabawy muzyczno– ruchowe w marszowym rytmie.

            Przybyłych rodziców przywitała p. G. Płonowska, po czym zgromadzeni wspólnie z dziećmi przystąpili do odrysowywania swoich dłoni, które posłużyły do zrobienia wizytówek.

            Następnie w celu integracji grupy wszyscy uczestnicy przedstawili się sobie nawzajem i wzięli udział w tanecznej zabawie powitalnej. Zarówno dzieci jak i rodzice z dużym zaangażowaniem brały udział we wszystkich zabawach. Popisywały się umiejętnościami tanecznymi i rytmicznymi. Zatańczyły „ Nie chcę Cię” oraz poznały piosenkę  ,,Maszerują dzieci drogą” opartą na rytmicznym klaskaniu. Wspólnie z rodzicami ułożyły akompaniament na instrumentach. Zajęcia zakończyły się masażem relaksacyjnym. Wszystkie dzieci udowadniały, że potrafią prawidłowo reagować na polecenia, słuchać, powtarzać oraz zgodnie współdziałać w zespole. Końcowym etapem zajęć był słodki poczęstunek.

 

... Read more »

Wyświetleń: 657 | Dodał: anmark | Data: 2013-12-10

14 października 2013r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowana przez Samorząd Uczniowski. Złożyły się na nią piosenki w wykonaniu chóru szkoły podstawowej, taniec zespołu oraz wiersze pięknie deklamowane przez uczniów szkoły.
Na zakończenie Weronika i Natalia w imieniu wszystkich uczniów złożyły serdeczne życzenia Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu oraz Pracownikom Szkoły: „Życzymy Wam wszystkiego najlepszego i zdrowia dużego. Byście uczyli długie lata i lubili każdego małolata. My Was lubimy, przyjaźnią darzymy i wielkiego szczęścia życzymy. Wraz z życzeniami dyrekcja i nauczyciele, oraz pracownicy szkoły zostali obdarowani kwiatami.
Wyświetleń: 625 | Dodał: anmark | Data: 2013-12-10

Formularz logowania
Wyszukiwanie
Kalendarz
«  March 2023  »
MoTuWeThFrSaSu
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Copyright MyCorp © 2023
 
Administrator strony- Karol Kosiński