Tuesday, 2023-01-31, 4:11:04
Witaj Gość | RSS

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Holonkach Statystyki

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0


„Chcemy Polski Niepodległej, abyśmy tam mogli urządzić

życie lepsze i sprawiedliwsze dla wszystkich”

                                              Józef Piłsudski


Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisław Komorowski, w liście do uczniów i nauczycieli napisał: „…11 listopada, Dzień Niepodległości, to niezwykłe święto. Przypomina Polakom o trudnej historii, pozwala godnie uhonorować bohaterów walk o niepodległość… Odzyskanie przez Polskę wolności to dzień szczególnie radosny, ponieważ znów żyjemy w wolnym i niepodległym kraju... Święto Niepodległości Rzeczypospolitej, to święto zgody i pojednania na wspólnej drodze do wolności. Jednoczymy się pod biało – czerwonymi sztandarami, przypinamy kokardy narodowe i razem manifestujemy swoja suwerenność…”.
 W naszej szkole, jak co roku, odbył się uroczysty apel poświęcony kolejnej rocznicy Odzyskania Niepodległości. Prowadzący przybliżyli im burzliwą historię związaną z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Szczególne wzruszenie wywołała u wszystkich bohaterska postawa Józefa Piłsudskiego, charyzma z jaką kierował polskim zrywem niepodległościowym.
Historia Polski, jest historią burzliwą. N ... Read more »
Wyświetleń: 776 | Dodał: anmark | Data: 2013-12-10

29 października 2013 roku to był wielki dzień dla wszystkich uczniów klasy pierwszej naszej szkoły - Ślubowanie.

W obecności rodziców, dyrekcji szkoły i gości uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą: jak należy zachowywać się w szkole, co to jest Polska, godło i flaga państwowa. Po tym symbolicznym egzaminie przystąpili do ślubowania.

Po przyjęciu pasowania na ucznia ołówkiem , dzieci przyjęły gratulacje i pamiątkowe dyplomy. Dużo miłych i ciepłych słów usłyszeli od dyrekcji szkoły i zaproszonych gości. Po części oficjalnej wszyscy udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Wyświetleń: 698 | Dodał: anmark | Data: 2013-12-10

Dnia 24.10.2013 r.  odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców i ich pociech uczęszczających do Punktu Przedszkolnego w Chojewie. Spotkanie  zorganizowane zostało pod hasłem ,,OD ŻACZKA DO PRZEDSZKOLACZKA”.Tematem zajęć były jesienne zabawy muzyczno– ruchowe w marszowym rytmie.

            Przybyłych rodziców przywitała p. G. Płonowska, po czym zgromadzeni wspólnie z dziećmi przystąpili do odrysowywania swoich dłoni, które posłużyły do zrobienia wizytówek.

            Następnie w celu integracji grupy wszyscy uczestnicy przedstawili się sobie nawzajem i wzięli udział w tanecznej zabawie powitalnej. Zarówno dzieci jak i rodzice z dużym zaangażowaniem brały udział we wszystkich zabawach. Popisywały się umiejętnościami tanecznymi i rytmicznymi. Zatańczyły „ Nie chcę Cię” oraz poznały piosenkę  ,,Maszerują dzieci drogą” opartą na rytmicznym klaskaniu. Wspólnie z rodzicami ułożyły akompaniament na instrumentach. Zajęcia zakończyły się masażem relaksacyjnym. Wszystkie dzieci udowadniały, że potrafią prawidłowo reagować na polecenia, słuchać, powtarzać oraz zgodnie współdziałać w zespole. Końcowym etapem zajęć był słodki poczęstunek.

 

... Read more »

Wyświetleń: 646 | Dodał: anmark | Data: 2013-12-10

14 października 2013r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowana przez Samorząd Uczniowski. Złożyły się na nią piosenki w wykonaniu chóru szkoły podstawowej, taniec zespołu oraz wiersze pięknie deklamowane przez uczniów szkoły.
Na zakończenie Weronika i Natalia w imieniu wszystkich uczniów złożyły serdeczne życzenia Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu oraz Pracownikom Szkoły: „Życzymy Wam wszystkiego najlepszego i zdrowia dużego. Byście uczyli długie lata i lubili każdego małolata. My Was lubimy, przyjaźnią darzymy i wielkiego szczęścia życzymy. Wraz z życzeniami dyrekcja i nauczyciele, oraz pracownicy szkoły zostali obdarowani kwiatami.
Wyświetleń: 615 | Dodał: anmark | Data: 2013-12-10

Formularz logowania
Wyszukiwanie
Kalendarz
«  December 2013  »
MoTuWeThFrSaSu
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Copyright MyCorp © 2023
 
Administrator strony- Karol Kosiński