Thursday, 2023-03-23, 6:50:47
Witaj Gość | RSS

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Holonkach Statystyki

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0


2:41:12
Zadbajmy o bezpieczeństwo – zadbajmy o kartę rowerową
„Zadbajmy o bezpieczeństwo – zadbajmy o kartę rowerową”Szanowni Państwo,
Projekt "Rowerowa Szkoła Aktywności Obywatelskiej"  dobiega końca.
Jego zwieńczeniem jest kampania informacyjna „Zadbajmy o bezpieczeństwo - zadbajmy o kartę rowerową" skierowana do rodziców oraz popularyzująca jazdę rowerem wśród uczniów.
 
Chociaż projekt nie był realizowany bezpośrednio w Państwa szkole, to uważamy, że kampanią informacyjną można objąć jak największą liczbę szkół województwa, by z treściami w niej prezentowanymi dotrzeć do jak największej liczby uczniów i ich rodziców.

Tematyka kampanii poruszać będzie najważniejsze tematy związane z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży szkolnej podczas dojazdu do szkoły na rowerze i podobnych środkach transportu (np. deskorolki, hulajnogi zwykłe i elektryczne, itp.). Będzie przekazywać treści  będące bardzo ważnym uzupełnieniem tradycyjnego szkolenie na kartę rowerowąktóre bazują na najlepszej, holenderskiej praktyce edukacyjnej i dwunastoletnim doświadczeniu w ich wdrażaniu na gruncie polskim.

Część informacyjna, skierowana do rodziców, polegać będzie na rozesłaniu za pomocą istniejących w szkole kanałów informacyjnych przygotowanych przez organizatora kampanii treści edukacyjnych.
Szkoły zgłaszające chęć udziału w kampanii będą systematycznie otrzymywać przygotowane przez nas materiały.
W załączeniu przesyłamy pierwszy komunikat kierowany do rodziców.

Poruszone zostaną kluczowe dla bezpieczeństwa uczniów tematy, takie jak: realne przyczyny wypadków (burzenie powszechnych mitów na ten temat) i wynikającego z tego sposoby ograniczania ryzyka drogowego (właściwe zachowania i wybór bezpiecznej drogi do szkoły). W ramach kampanii popularyzowana będzie też wiedza o konsekwencjach prawnych wynikających z obowiązku posiadania karty rowerowej oraz na temat  prawidłowego  zabezpieczenia rowerów przed kradzieżą. Ponadto, szkoły będą mogły uzyskać wskazówki w zakresie poprawa stanu bezpieczeństwa wokół nich.

Przewidziane jest też bezpośrednie zaangażowanie uczniów w przekazywanie treści kampanii.
Chcemy zachęcić dzieci do aktywnego włączenia się w kampanię promującą jazdę na rowerze wśród rówieśników. Zachęcamy szkolnych koordynatorów do zaangażowania grupy uczniów w przygotowanie gazetki szkolnej, za pomocą której uczniowie będą zachęcać swoich rówieśników do jazdy rowerem. W tym celu załączamy plakat promujący akcję.

Chcemy zaprosić Państwa do pochwalenia się rezultatami działań dzieci.
Zachęcamy również do dzielenia się zdjęciami z parkingów rowerowych pod szkołami. Zdjęcia chcielibyśmy umieścić w końcowym raporcie podsumowującym cały projekt, na naszej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.

Serdecznie zapraszamy do Państwa Szkołę do wzięcia udziału kampanii  i zachęcamy do aktywnego włączenia się w promocję ruchu rowerowego wśród uczniów oraz dorosłych, jako zdrowego, taniego, efektywnego i przyjaznego dla środowiska sposobu na poruszanie się w mieście.

W sprawie zgłoszeń prosimy kontaktować się z białostockim koordynatorem z Rowerowego Białegostoku, Bartoszem Czarnieckim. Mail: rowerowybialystok@gmail.com , tel. 509087310.

Zapraszamy Państwa również do korzystania ze strony www.rowerowaszkola.pl , gdzie zamieszczone są wszelkie niezbędne materiały, ciekawe filmy oraz gotowe scenariusze lekcyjne i przykładowe pytania egzaminacyjne.
 
Kampania jest częścią projektu Rowerowa Szkoła Aktywności Obywatelskiej zatwierdzonego i dotowanego z programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG. Operatorem krajowym projektu jest Wrocławska Inicjatywa Rowerowa, lokalnym koordynatorem jest Rowerowy Białystok.

Więcej informacji na stronie: www.rowerowaszkola.pl 
Wyświetleń: 125 | Dodał: anmark | Rating: 5.0/1
Formularz logowania
Wyszukiwanie
Kalendarz
«  October 2022  »
MoTuWeThFrSaSu
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Copyright MyCorp © 2023
 
Administrator strony- Karol Kosiński