Sunday, 2023-01-29, 8:56:00
Witaj Gość | RSS

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Holonkach Statystyki

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0


11:21:58
XX- lecie działalności Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

XX- lecie działalności Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

 

19 października2014 roku przedstawiciele naszego Szkolnego Koła Caritas  wraz z opiekunem uczestniczyli w obchodach  20-lecia działalności Caritas Diecezji Drohiczyńskiej.Poniższe fragmenty tekstu pochodzą z Tygodnika Katolickiego „Niedziela” Edycja Podlaska 45/2014 , str. 4-5

Uroczystości rozpoczęła dziękczynna Eucharystia w drohiczyńskiej katedrze pw. Trójcy Świętej. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył bp Antoni Dydycz. „Najważniejsza jest miłość – mówił w homilii Ksiądz Biskup. – Z Bożej miłości wyrasta nasza ludzka miłość. Daje ona o sobie znać w różnych okolicznościach i pod różnymi postaciami, jest fundamentem każdej rodziny, stanowi podstawę międzyludzkich więzi, to dzięki niej patrzymy na każdą osobę ludzką jako na kogoś nam bliskiego. Miłość jest też swego rodzaju źródłem wrażliwości na cierpienie, choroby i wszelkie ludzkie niedostatki. Z miłości Chrystusowej wyrasta Caritas. Dziś chcemy z całego serca dziękować Panu Bogu za to, że obdarza nas swoją miłością, i za to, że wszczepia w nas miłość”.

Po Mszy św. kapłani, pracownicy i wolontariusze Caritas, zaproszeni goście, przedstawiciele władz, darczyńcy i przyjaciele organizacji spotkali się w auli seminaryjnej. Zebranych powitał dyrektor diecezjalnej Caritas ks. Krzysztof Kisielewicz. Następnie wykład „Caritas w służbie Kościoła” wygłosił ks. Andrzej Mikucki, dyrektor Caritas Diecezji Łomżyńskiej. W dalszej części spotkania ks. Kisielewicz przypomniał historię działań wolontariackich w diecezji drohiczyńskiej. Wymienił najważniejsze dzieła Caritas, wspominał o Domu Miłosierdzia w Sokołowie Podlaskim, Parafialnych Zespołach Caritas i Szkolnych Kołach Caritas. Opisał działalność świetlic, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego i Diecezjalnego Ośrodka Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Wymieniając działania Caritas, mówił o koloniach wakacyjnych, w których uczestniczy nawet 1000 dzieci rocznie, o programie stypendialnym „Skrzydła” i wielu podejmowanych w ostatnich latach projektach. Kończąc wystąpienie, poinformował, o ustanowieniu nagrody Caritas „Pro Christo”. Statuetki w postaci krzyża z symbolem Caritas będą przyznawane za szczególne osiągnięcia na polu działalności dobroczynnej inspirowanej ewangelicznym duchem miłości bliźniego. „Przesłaniem tej nagrody jest przypomnienie słów Pana Jezusa: «Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili» (Mt 25, 40)” – mówił Ksiądz Dyrektor.

 

Kategoria: Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Holonkach | Wyświetleń: 750 | Dodał: anmark | Rating: 0.0/0
Formularz logowania
Wyszukiwanie
Kalendarz
«  October 2014  »
MoTuWeThFrSaSu
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Copyright MyCorp © 2023
 
Administrator strony- Karol Kosiński