Saturday, 2021-06-12, 4:36:25
Witaj Gość | RSS

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Holonkach Statystyki

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

10:52:55
Ślubowanie kl I
Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Holonkach 
są już pełnoprawnymi uczniami.
           

          11 lutego 2021 r. w naszej szkole odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. To bardzo ważny dzień w życiu każdego pierwszoklasisty. Uroczystości przewodniczyła pani dyrektor Anna Kosińska.

Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz udzielenie odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Po uzyskaniu pozytywnej  oceny Pani Dyrektor mogli złożyć przysięgę na sztandar szkoły  i przystąpić do uroczystego pasowania.
     W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami
i Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Anna Kosińska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Holonkach " i dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów.
 Następnie pani dyrektor  Anna Kosińska wręczyła uczniom dyplomy i podarowała rożki obfitości, natomiast wychowawczyni Dorota Zaleska rozdała uczniom pierwsze legitymacje szkolne.  Wójt Gminy Brańsk Pan Andrzej Jankowski przekazał pierwszoklasistom przybory szkolne, a Bank Spółdzielczy w Brańsku książeczki oszczędnościowe z wkładem 10 złotych.
 
Następnie przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia,  życzenia i  podziękowania.
 
 
Wszystkim pasowanym pierwszakom życzymy samych sukcesów w nauce oraz radosnych chwil spędzonych w naszej szkole.
Opracowała: Dorota Zaleska
 
Wyświetleń: 59 | Dodał: anmark | Rating: 0.0/0
Formularz logowania
Wyszukiwanie
Kalendarz
«  March 2021  »
MoTuWeThFrSaSu
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Copyright MyCorp © 2021
 
Administrator strony- Karol Kosiński