Tuesday, 2021-09-21, 8:19:44
Witaj Gość | RSS

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Holonkach Statystyki

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

3:14:06
Projekt matematyczny „ Matematyka jest jak kurz, jest wszędzie i już”
Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.
 
Sprawozdanie z projektu matematycznego „ Matematyka jest jak kurz, jest wszędzie i już”
 
               Od marca do czerwca 2021 roku w Szkole Podstawowej w Holonkach uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w projekcie edukacyjnym z matematyki „ Matematyka jest jak kurz, jest wszędzie i już”, dofinansowanym przez Fundację mBanku.
Zajęcia odbywały się raz lub dwa razy  w tygodniu od marca  do czerwca  i liczyły po 20 godziny dla 2 grup uczniów klas VII-VIII .  Od marca do 17 maja zajęcia odbywały się poprzez platformę teams, po powrocie w maju uczniów do szkoły – stacjonarnie. Głównym celem programu zajęć było pogłębianie i rozszerzanie wiadomości i umiejętności matematycznych , rozwijanie pamięci, logicznego rozumowania oraz przygotowanie uczniów do wykorzystania wiedzy matematycznej do rozwiązywania problemów z zakresu różnych dziedzin kształcenia szkolnego oraz życia codziennego.
Podczas zajęć zdalnych uczniowie  rozwiązywali zadnia o różnym stopniu trudności, rebusy, krzyżówki i łamigłówki matematyczne, wykorzystywali również programy edukacyjne i korzystali ze stron internetowych poświęconych matematyce. Zadania rozwiązywaliśmy na tablicy teams.
                 Prowadzący zajęcia stosowali różne metody i formy pracy. Po powrocie do szkoły, uczniowie korzystali wielokrotnie z tablicy multimedialnej, ćwiczeń różnych wydawnictw i pomocy zakupionych do realizacji tych zajęć. Stosowane były również metody aktywizujące, gdzie poprzez zabawę uczniowie mogli przyswajać wiedzę. Przykładem mogą być wymyślone i przygotowane przez uczniów planszowe gry matematyczne.
W ramach projektu został też zorganizowany gminny konkurs matematyczny , w którym wzieli udział uczniowie ze szkół podstawowych z terenu gminy Brańsk.
Udział w projekcie zachęcił uczniów do poszerzania swojej wiedzy i stosowania jej w życiu codziennym. ( Jolanta Bachurzewska)
Wyświetleń: 50 | Dodał: Karol | Rating: 5.0/1
Formularz logowania
Wyszukiwanie
Kalendarz
«  June 2021  »
MoTuWeThFrSaSu
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Copyright MyCorp © 2021
 
Administrator strony- Karol Kosiński