szkola.jpg                                                                                                          Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w  Holonkach


       

                       
       
   Adres:       Holonki 67, 17-120 Brańsk tel/fax 85 7373523
Kategorie sekcji
Statystyki

Ogółem online: 1
Gości: 1
Użytkowników: 0

Artykuły

Główna » Artykuły » Moje artykuły

Dzień Języków Obcych

17.04.2018r. - Dzień Języków Obcych

 

              17 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Łączy on elementy nauki i zabawy oraz stanowi niezwykłą motywację do działania zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów. W tym szczególnym dniu chcieliśmy podkreślić znaczenie języków obcych we współczesnym świecie. Klasy 1-3 przygotowały inscenizację w języku angielskim pt. "Cinderella". Klasy 4-6 w niezwykle kreatywny i zabawny sposób przedstawiły informacje na temat wybranych krajów: Hiszpanii, Brazylii i Wielkiej Brytanii oraz zaprezentowały taniec charakterystyczny dla danego kraju. Uczennice klasy V Kasia i Magda przy rytmach piosenki "Czekolada' porwały do tańca całą społeczność szkolną, ale nie tylko, bowiem nauczyciele również aktywnie włączyli się do zabawy. Mieliśmy także okazję skosztować przepysznych dań przygotowanych przez rodziców.

Następnie uczniowie brali czynny udział w konkurencjach takich jak :

-zagadki na temat krajów

- odgadywanie zagadek muzycznych

-pisanie słów cyrylicą

-teleturniej 'Milionerzy'

Poprzez organizowanie Dnia Języków Obcych chcieliśmy pokazać uczniom, iż uczenie się języków innych ludzi pomaga nam się wzajemnie zrozumieć oraz przekroczyć różnice kulturowe.(op.Joanna Niemyjska)

 

 

Kategoria: Moje artykuły | Dodał: anmark (2018-05-07)
Wyświetleń: 10 | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
[ Rejestracja | Wejdź ]
Formularz logowania
Wyszukiwanie

Copyright MyCorp © 2018
Kreator witryn - uCoz